شناسایی ۳۹ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان فارس

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۳۹ مورد جدید و افزایش مبتلایان به کروناویروس در استان فارس به ۲ هزار و ۵۱۴ نفر خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از فارس؛ دکتر عبدالرسول همتی بعد از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران افزود: با ورود یک هزار نمونه به آزمایشگاه‌های تشخیصی کروناویروس طی ۲۴ ساعت گذشته، ۳۹ مورد مثبت اعلام شد.

وی تاکید کرد: پایین بودن آمار نسبت به روزهای گذشته نمی‌تواند به طور قطعی به منزله کاهش آمار مبتلایان در جامعه باشد، چرا که در مواردی، زمان ورود نمونه‌ها به آزمایشگاه پس از ساعت پذیرش روزانه بوده و برای سنجش قطعی آمار، لازم است میانگینی از چند روز متوالی در نظر گرفته شود.

دکتر همتی با ابراز تأسف نسبت به مرگ دو نفر از مبتلایان طی ۲۴ ساعت گذشته، اظهار کرد: با افزوده شدن این تعداد، مجموع آمار مرگ مبتلایان به کروناویروس در استان فارس، به ۶۶ مورد می‌رسد که ۱۵ مورد با تشخیص سیتی اسکن و ۵۱ مورد نیز با تشخیص آزمایشگاه بوده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: تاکنون ۵۹۴ نفر از مبتلایان در استان بهبودی یافته و از مراکز درمانی ترخیص شده‌اند، همچنین هزار و ۲۷۰ نفر از مبتلایان به دلیل شرایط مساعد جسمی در قرنطینه خانگی بوده‌اند.

او اضافه کرد: از مجموع ۳۹ فرد مبتلا در روز گذشته، ۱۶ مورد مربوط به شیراز، ۹ مورد شهرستان رستم، چهار مورد شهرستان آباده، شهرستان‌های خرم بید، فیروزآباد و سروستان هر کدام دو مورد و شهرستان‌های استهبان، زرین دشت، گراش و کوهچنار هر کدام یک مورد بوده است.

48

کد خبر 1378345

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =