آدم ربایی و سرقت‌های سریالی مجرم هوسران در مرخصی از زندان

روزنامه جوان نوشت: اوایل فروردین‌ماه امسال بود که زن جوانی به اداره پلیس رفت و از راننده خودروی سواری به اتهام آدم‌ربایی و سرقت اموالش شکایت کرد.

شاکی در توضیح ماجرا گفت: دقایقی مانده به غروب آفتاب بود که از خانه‌ام در یکی از خیابان‌های جنوبی تهران بیرون آمدم که برای خرید به بازار بروم. داخل خیابان منتظر تاکسی بودم که خودروی پرایدی به عنوان مسافرکش جلوی من توقف کرد که پس از گفتن مسیرم، سوار شدم. راننده پسر جوانی بود که شروع به حرکت کرد که پس از طی مسافتی متوجه شدم تغییر مسیر داد. بلافاصله به او اعتراض کردم و خواستم به مسیر اصلی‌اش برگردد که مرا با چاقو تهدید کرد. تازه متوجه شدم در دام مرد هوسران و سارقی گرفتار شده‌ام که سعی کردم در خودرو را باز کنم و خودم را به پایین پرتاب کنم، اما هر چقدر تلاش کردم در خودرو از داخل باز نشد. در نهایت راننده در خیابان خلوتی توقف کرد و پس از اینکه مرا مورد آزار و اذیت قرار داد طلاها و همه اموال گرانقیمتم را از من گرفت و بعد مرا به داخل خیابان پرت کرد و از محل گریخت. با طرح این شکایت تیمی از کارآگاهان پلیس‌آگاهی به دستور قاضی سهرابی، بازپرس شعبه‌نهم دادسرای امور جنایی تهران برای شناسایی و دستگیری متهم وارد عمل شدند.

کارآگاهان در نخستین گام با چند شکایت مشابه روبه‌رو شدند که همگی حکایت از آن داشت سارق هوسران با خودروی پژو و پراید سرقتی در پوشش مسافرکشی زنان جوان را سوار خودرو کرده و بعد با تهدید چاقو آن‌ها را ربوده و پس از آزار و اذیت اموالشان را سرقت می‌کند. یکی از شاکیان دیگر که زن جوان بود، گفت: در یکی از خیابان‌های شرقی تهران برای رفتن به خانه‌ام سوار خودروی پژو ۲۰۶ شدم که راننده آن مرد جوانی بود. پس از طی مسافت کوتاهی مرد جوان تغییر مسیر داد که به او مشکوک شدم و خواستم توقف کند، اما راننده ناگهان چاقویی کشید و تهدید کرد هیچ حرکتی نکنم. دست و پایم به لرزه افتاده بود و حتی توان حرف زدن هم نداشتم که مرد آدم‌ربا خودرواش را در خیابان خلوتی نگه داشت و با تهدید چاقو مرا آزار داد و پس از سرقت طلاها و پول‌هایم در خودرواش را باز کرد و مرا به داخل خیابان پرت کرد و گریخت. پس از این مأموران با دو شکایت مشابه دیگر هم روبه‌رو شدند که در نهایت با کمک چهار شاکی و چهره‌نگاری از متهم موفق شدند آدم‌ربایی هوسران را شناسایی کنند.

بررسی‌های مأموران نشان داد متهم مرد جوانی به نام صفدر از مجرمان سابقه داری است که مدتی قبل به اتهام سرقت دستگیر و روانه زندان شده است.

همچنین مشخص شد صفدر اوایل امسال به خاطر شیوع بیماری کرونا از زندان مرخصی گرفته و آزاد شده و پس از آن دست به آدم‌ربایی‌های سریالی زده است. بدین ترتیب مأموران پلیس، صفدر را تحت تعقیب قرار دادند که دریافتند وی چند روز قبل از سوی مأموران پلیس به اتهام سرقت لوازم داخل خودرو دوباره دستگیر و روانه زندان شده است.

صبح دیروز متهم برای بازجویی به دادسرای امور جنایی تهران منتقل شد و به جرم خود اعتراف کرد. از آنجایی که احتمال می‌رود متهم، زنان دیگری هم به همین شیوه ربوده و اموالشان را سرقت کرده باشد، برای ادامه تحقیقات و شناسایی شاکیان احتمالی به دستور قاضی سهرابی در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.
23302
کد خبر 1378462

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =