کاهش مدت پاسخگویی به نمونه بیماران کرونایی در استان چهارمحال وبختیاری

مسئول آزمایشگاه کرونا استان چهارمحال و بختیاری گفت: با راه اندازی آزمایشگاه تشخیص کرونا مدت پاسخ گویی به نمونه های بیماران مشکوک به کرونا به کمتر از ۱۲ ساعت کاهش یافت.

به گزارش  خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری  ، دکتر کورش حیدری در گفت و گوی بخش خبری  صداوسیمای مرکز صداوسیمای استان  در تشریح فعالیتهای آزمایشگاه های معین کرونا در استان اظهار داشت: تا پیش از راه اندازی آزمایشگاه کرونا در استان در نیمه های اسفندماه ۹۸، نمونه های گرفته شده از بیماران مشکوک به کرونا به آزمایشگاه انیسیتوپاستور تهران ارسال و بعضا نتایج آزمایشات ۵ الی یک هفته بعد به مراکز درمانی اعلام می شد.
وی تصریح کرد: امروز مفتخر هستیم که با برخورداری از تیم مجرب و متخصص و فضای مناسب و مدرن ترین تجهیزات با انجام به موقع و تسریع در روند پاسخ دهی به نمونه های واصله به تشخیص و تصمیم صحیح پزشکان کمک می نمائیم.
وی خاطر نشان کرد: هم اکنون یک آزمایشگاه تشخیص کرونا در استان فعال می باشد که پیش از نمونه گیری سرپایی از بیماران مشکوک به کرونا در مراکز منتخب شبانه روزی و ۱۶ ساعت،ه روزانه ۳۰ تا ۴۰ نمونه را بررسی و هم اکنون با نمونه گیری سرپایی در مراکز منتخب تعداد آزمایشات بطور چشم گیری افزایش یافته و با تلاش پرسنل و کارشناسان خدوم آزمایشگاه در کمترین زمان ممکن و حداکثر تا ۱۲ ساعت با دقت و کیفیت بالا اعلام می گردد.
حیدری با اشاره به ۳۰ فروردین و گرامیداشت روز علوم آزمایشگاه ، از تلاش های بی وقفه تمامی فعالین این عرصه، مدافعین گمنام حوزه سلامت بویژه در روزهای سخت شیوع کرونا تقدیر نمود.

46

کد خبر 1378591

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =