واکنش چمران به خبر جلسات مخفیانه شورای ائتلاف با نمایندگان مجلس یازدهم

چمران به تسنیم گفت: اگر شورای ائتلاف بخواهد کار هماهنگی و پشتیبانی را در جریان اصولگرایی انجام دهد عده ای می گویند که شما در حال فشار آوردن به نماینده ها هستید و  اگر هم حضوری در این عرصه نداشته باشد عده ای خواهند گفت که این شورا نیز به سرنوشت نمونه های مشابه خود دچار شده است.

مهدی چمران، عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، درباره نشست مشترک این شورا با منتخبان مجلس یازدهم، گفت: قرار بود این نشست  صبح فردا (یکم اردیبهشت) برگزار شود ولی با توجه نظر مشورتی که از وزارت بهداشت درباره امکان برگزاری این نشست گرفتیم، وزارت بهداشت اعلام کرد محلی که  برای برگزاری این جلسه پیش بینی شده استانداردهای لازم را برای اعمال فاصله گذاری اجتماعی دارا نیست و به همین علت نیز ما این جلسه را کنسل کردیم.

وی با اشاره به گمانه زنی ها  پیرامون برخی رایزنی ها و اعمال فشار از سوی شورای ائتلاف با هدف اعمال نظر برای جهت دهی به رای منتخبان مجلس برای انتخاب رئیس و اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم، تصریح کرد: اگر امکان برگزاری این نشست فراهم می شد می دیدید که همه ما از این نشست فارغ از آشنایی منتخبان مجلس یازدهم با یکدیگر چیزی جز گوشزد کردن این نکته به نمایندگان آتی مجلس نبود که به آنها بگوییم که شما مسئول تصمیماتی که می گیرند هستند و لازم است که در فعالیت خود در مجلس کاملا مستقل و بدون هیچ گونه وامداری از حرب و گروهی تنها  در پی حل مشکلات مردم به ویژه در حوزه اقتصادی باشند.

وی بار دیگر خاطرنشان کرد: مطالب و شایعاتی که مبنی بر برگزاری جلسات مخفیانه شورای ائتلاف با منتخبان مجلس یازدهم در رسانه ها مطرح می شود، داستان سرایی و خواب و خیال است. چرا که به واسطه شرایط کرونایی که در کشور پس از انتخابات مجلس حاکم شده، حتی اعضای شورای ائتلاف موفق به برگزاری جلسه داخلی نیز نشده اند چه برسد به این که بخواهیم جلساتی پشت درهای بسته با منتخبان مجلس داشته باشیم. البته با توجه به تداوم شرایط کرونایی در کشور تصمیم بر این شده تا جلساتی مجازی با نمایندگان مجلس داشته باشیم و همان دستور کارهای که قرار بود در جلسه حضوری با آنها داشته باشیم را مطرح کنیم. 

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا شورای ائتلاف در راستای وحدت نظر میان منتخبان مجلس یازدهم،گزینه هایی برای حضور در هیئت رئیسه مجلس و شخص رئیس مجلس ارائه کرده است، تاکید کرد: به هیچ عنوان برنامه ای برای طرح مباحث مصداقی برای انتخاب رئیس و اعضای هیئت رئیسه مجلس در نشست مشترک با منتخبان مجلس یازدهم در نظر گرفته نشده بود. به طور کلی اصلاً امکان این مسئله وجود ندارد که در یک جلسه عمومی در ارتباط با اینگونه مباحث بخواهیم بحث و تبادل نظر داشته باشیم. 

این عضو ارشد شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در ارتباط با ادامه کار این شورا و اینکه عده ای معتقدند شورای ائتلاف سرنوشتی مشابه  جمنا که پس از انتخابات ریاست جمهوری، دیگر فعالیت محسوسی نداشت، پیدا می کند، گفت: اگر شورای ائتلاف بخواهد کار هماهنگی و پشتیبانی را در جریان اصولگرایی انجام دهد عده ای می گویند که شما در حال فشار آوردن به نماینده ها هستید و  اگر هم حضوری در این عرصه نداشته باشد عده ای خواهند گفت که این شورا نیز به سرنوشت نمونه های مشابه خود دچار شده است. بنابراین نمی توانیم فعالیت های خود را صرفاً با اظهار نظراتی که در قبال اقدامات ما انجام می شود، تنظیم کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا شورای ائتلاف در روزهای آتی برنامه ای برای برگزاری نشست حضوری با منتخبان دارد، تصریح کرد: مشکل اصلی ما یافتن محل مناسبی برای برگزاری این جلسه است که استانداردهای مدنظر وزارت بهداشت را داشته باشد و گمان نمی کنم که تا عادی شدن شرایط کشور امکان برگزاری چنین جلسه ای را داشته باشیم.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1378747

برچسب‌ها