بازگشایی بازارها و مراکز تجاری قزوین

سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان قزوین گفت: فعالیت بازار سنتی ، پاساژها و مجتمع های تجاری در قزوین با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از اول اردیبهشت آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ منوچهر حبیبی، سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان قزوین بیان کرد: روند بیماری کرونا در استان قزوین مدیریت شده، هر چند شرایط پایدار نیست و همیشه این وضعیت نزولی نمی‌ماند و همه امور به میزان رعایت فاصله گذاری اجتماعی در شبکه حمل و نقل شهری، سیستم اداری، اصناف و بازاریان و سایر شهروندان بستگی دارد.
او گفت: در بازدید از بیمارستان‌های ولایت، بوعلی و رازی از وضعیت درمان اظهار رضایت شد و جا دارد از تلاش ایثارگرانه کادر درمانی و بهداشتی استان در درمان و بهبود بیماران تشکر کنیم.
معاون سیاسی امنیتی استانداری از نصب دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان ولایت خبر داد و تصریح کرد: با تأمین اقلام بهداشتی مورد نیاز در بیشتر اقلام وضعیت خوبی داریم و کمبودی نیست.
بازار سنتی بازگشایی شد / رعایت سه شرط الزامی است
سخنگوی ستاد مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا یادآور شد: از اول اردیبهشت ماه فعالیت بازار سنتی، پاساژها و مجتمع‌های مسقف در استان قزوین آغاز می شود، ولی چون این مکان‌ها محل تجمع هستند و انتقال بیماری را شدت می‌بخشند باید دقت کنیم تا بهداشت رعایت شود.
او اضافه کرد: این صنوف با رعایت سه شرط و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی می‌توانند فعالیت داشته باشند و هر صنفی که موارد را رعایت نکند تعطیل می‌شود.
حبیبی در خصوص شروط لازم برای بازگشایی بازار سنتی تاکیدکرد: اصناف و کسبه مستقر در بازار سنتی باید تمام پروتکل‌های بهداشتی را در بازار سنتی، پاساژها و مجتمع‌ها رعایت کنند و فعالیت آنها تا ساعت ۶ بعدازظهر مجاز است و صنوف پر خطر از جمله رستوران‌ها و قهوه خانه‌های داخل بازار و پاساژها فعلاً مجاز به فعالیت نیستند.
این مقام مسئول گفت: رستوران‌ها و اغذیه فروشی‌ها فقط مجاز به ارائه غذای بیرون بر هستند و بازرسان صمت، بهداشت محیط، تعزیرات حکومتی باید نظارت بیشتری در این زمینه کنند تا نگرانی بیشتر نشود.
سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا افزود: مصوب شده که اماکن متبرکه، مساجد و امامزاده‌ها تا ۱۵اردیبهشت همچنان تعطیل باشند و بوستان‌ها با رعایت اصول بهداشتی برای افراد عبوری می‌توانند باز باشند و خدمت دهند و اتراق در بوستان ممنوع است؛ اما شهربازی‌ها همچنان تعطیل هستند.
او یادآور شد: هتل‌ها و مهمانخانه‌ها هم تعطیل هستند و ورزشگاه‌ها و استخر و سالن‌های ورزشی هم مجاز به فعالیت نیستند اما به زودی بررسی برخی رشته‌های کم خطر برای این که بتواند فعال شود آغاز شده و تصمیم گیری می شود.
حبیبی گفت: رستوران‌ها باید میز و صندلی داخل واحد خود را جمع کنند و فقط خدمات بیرون بر ارائه کنند.
این مقام مسئول در خصوص ساعات کاری ادارات تصریح کرد: نحوه فعالیت کارکنان دولت همانند گذشته از ساعت۷ تا ۱۴ می باشد و تغییری نکرده است.

46

کد خبر 1379113

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =