اجرای رزمایش کمک مؤمنانه طی ۳ مرحله در خراسان‌جنوبی/ آخر شعبان اولین مرحله اجرا

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی از برگزاری رزمایش کمک مؤمنانه در سه مرحله در استان خبر داد و گفت: مرحله اول رزمایش روز پنجشنبه چهارم اردیبهشت‌ماه آغاز و طی پنج روز اول ماه رمضان ادامه دارد.

به گزارش خبرآنلاین از بیرجند،  سردار علی قاسمی ظهر امروز در دیدار ستاد استانی قرارگاه مواسات و کمک مؤمنانه با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: حدود ۶۰ روز تلاش‌ها و فعالیت‌های مردمی ادامه داشته و به تدبیر رهبری که در نیمه شعبان فرمودند برای ماه رمضان هم یک رزمایش سراسری همه تشکل‌ها و نهادها و خیرین، بسیج و سپاه پای کار آمدند.

وی بیان داشت: بسیج از همان لحظات نخست کشف بیماری کرونا در کنار مردم بوده و خواهد بود و اکنون هم به فرمایشات رهبر انقلاب لبیک گفته و آمادگی خود را در هر جهت اعلام می‌کنیم.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی از تشکل کمیته‌های متعدد در استان خبر داد و افزود: کمیته‌های پشتیبانی، شناسایی و سیاست‌گذاری توزیع، اطلاع‌رسانی، تشکل‌های مردمی از کمیته‌های فعال در ستاد هستند که هر کمیته ۱۰ تا ۱۵ نفر عضو دارد.

قاسمی با اعلام اینکه رزمایش کمک مؤمنانه در سه محور انفاق، قرض و خدمت از چهارم اردیبهشت‌ماه آغاز و در سه مرحله تا عید سعید فطر در سطح استان برگزار می‌شود، افزود: کار جمع‌آوری و شناسایی، تهیه امکانات برای توزیع در حال انجام است.

وی اعلام کرد: کار جمع‌آوری، بسته‌بندی و توزیع اقلام در اختیار خود مساجد، کانون‌ها، نهادها و پایگاه‌های مردمی است و به‌دلیل سیاست همزمانی و آغاز سراسری رزمایش مؤمنانه در استان لیست و میزان توزیع و زمان آغاز رزمایش در اختیار ستاد استانی است.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی از برگزاری رزمایش کمک مؤمنانه در سه مرحله خبر داد و تشریح کرد: مرحله اول رزمایش روز پنجشنبه چهارم اردیبهشت‌ماه آغاز و طی پنج روز اول ماه رمضان ادامه دارد، مرحله دوم از روز میلاد امام حسن مجتبی (ع) آغاز و تا شب‌های قدر و مرحله سوم دو روز قبل عید فطر آغاز می‌شود که مرحله سوم بسته به شناسایی کمک‌های مردمی بعدا اعلام می‌شود.

قاسمی با تأکید بر اینکه جامعه هدف ما قشر آسیب‌پذیر، متضرر و خسارت‌دیده است، خاطرنشان کرد: در شهرستان‌های استان نیز هماهنگی خوبی برای اجرای رزمایش انجام شده و شواهد موجود نشان می‌دهد همدلی و هماهنگی خوبی به‌وجود آمده و نیازمند انسجام و تلاش بیشتری است.

46

کد خبر 1379212

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =