این دانشگاه امتحانات را غیرحضوری برگزار می‌کند

مهر نوشت: دانشگاه علوم پزشکی تهران شرایط آموزش غیرحضوری و ارزشیابی ویژه شرایط اپیدمی کروناویروس را اعلام کرد.

دانشگاه علوم پزشکی تهران آیین نامه آموزشی در شرایط بحران کروناویروس را منتشر کرد.

در بخش هایی از این آیین نامه آمده است: «در شرایط بحران که امکان تشکیل کلاس حضوری منتفی است کلیه کلاس های نظری باید به صورت مجازی و از طریق سامانه های آموزش مجازی مورد تایید ادامه یابد.

همچنین دانشکده می تواند در صورت امتناع استاد از تدریس مجازی، درس را به استاد دیگری واگذار کند.

ارائه مستندات توسط مدیران دانشکده بر تعامل اساتید جهت امور پایان نامه، شرکت در جلسات آنلاین ارزیابی پیشرفت، دفاع پروپوزال شوراهای دانشکده به منزله حضور است. دفاع نهایی به صورت مجازی از پایان نامه در همه رشته های مقاطع کارشناسی ارشد، دکتری عمومی و دکتری تخصصی مطابق بر آیین نامه آموزش ۲۰ فروردین ۹۹ است.

ارزشیابی استاد در دروس مجازی به صورت کمی و کیفی انجام می شود. در بخش کمّی از گزارش سیستمی و در بخش کیفی از نظرسنجی دانشجویان استفاده می شود.»

در این آیین نامه آمده است: «برگزاری آزمون پایانی به صورت غیرحضوری مجاز است. توصیه می شود دانشکده در ارزشیابی درس، از معیارهایی همچون طراحی و برگزاری آزمون تکوینی، آزمون میان دوره و یا ارائه تکلیف بر اساس محتوا در سامانه آموزش مجازی و اختصاص بخشی از نمره به آن استفاده کنند.»

همچنین در این آیین نامه به پایش مستمر کیفیت ارائه درس مجازی تاکید شده و آمده است: «پایش بر عهده مدیر گروه و مسئول درس است. جلسات برگزار شده در سامانه مجازی باید متناسب با تعداد واحد درس و منطبق با طرح درس ارائه شده استاد باشد. ارزشیابی نهایی استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران کماکان در سامانه مربوطه انجام می گیرد.»

۴۷۲۳۷
کد خبر 1379451

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =