خدمات گفتاردرمانی برای۳۳۰نفر

وارثی گفت: ماهانه بیش از ۳۵۰نفر در مراکز آموزشی و توانبخشی از خدمات گفتاردرمانی بهره مند می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علیرضا وارثی مدیرکل بهزیستی استان قزوین با اشاره به فعالیت مراکز غیردولتی ارائه دهنده خدمات گفتار درمانی در استان گفت: ماهانه ۱۳۲نفر در سه مرکز آموزشی و توانبخشی روزانه معلولین ذهنی به صورت جلسات انفرادی یا گروهی هفته‌ای یکبار در جلسات گفتار درمانی شرکت می‌کنند.
وارثی افزود: ۱۳۲نفر هم با مراجعه به ۴مرکز آموزشی و توانبخشی روزانه معلولین جسمی به صورت جلسات انفرادی یا گروهی هفته‌ای یکبار از خدمات گفتار درمانی بهره‌مند می‌شوند.
مدیرکل بهزیستی استان تصریح کرد: همچنین ماهانه ۳۸نفر به صورت جلسات انفرادی از خدمات تربیت شنیداری و گفتار درمانی مرکز آموزشی و توانبخشی روزانه کودک کم‌شنوا و خانواده استفاده می‌کنند.
او ادامه داد: در استان قزوین ۴مرکز آموزشی و توانبخشی روزانه ویژه سالمندان فعالیت دارند که در صورت نیاز سالمندان به گفتار درمانی، ارجاع به مراکز یا کلینیک‌ها صورت می‌گیرد.
این مقام مسئول بیان کرد: یک مرکز آموزشی و توانبخشی اتیسم در قزوین وجود دارد که ماهانه ۳۵ نفر به صورت جلسات انفرادی هفته‌ای یکبار با مراجعه به مرکز، از خدمات گفتار درمانی استفاده می‌کنند.
به گفته مدیر کل بهزیستی استان، سال گذشته  ۶۸۰جلسه گفتاردرمانی در مرکز نواب قزوین انجام شد.

46

کد خبر 1379501

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =