۰ نفر
۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵
این بار برنت قربانی کرونا شد

لغو قرارداد نفتی بین امریکا و کشورهای اتحادیه اروپا تنها نفت وست تگزاس را ارزان نکرد بلکه امروز نفت برنت ریزش بی سابقه ای را تجربه کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، با لغو قرارداد نفتی بین امریکا و کشورهای اتحادیه اروپا و رسیدن تقاضا در بازار به نزدیک صفر نفت وست تگزاس نتوانست ارزش خود را حفظ کند و با بازشدن بازارهای مالی در هفته جاری قیمت این نفت تا منفی ۳۷ دلار پایین آمد.

با فاصله گرفتن از زمان سررسید تحویل نفت برای ماه می، قیمت نفت آمریکا دوباره مثبت شد و حتی دیروز تا بالای ۱۳ دلار در هربشکه رفت اما نوسنات قیمت نفت وست تگزاس به پایان نرسید و امروز این طلای سیاه با کاهش سه دلاری به قیمت هر بشکه ده دلار رسید.

با این حال آمارها نشان می دهد قیمت نفت برای ماه ژوئن که حدود یک ماه دیگر سررسید می شود با کاهشی ۵۰ درصدی مواجه شده و این موضوع نگرانی ها را نسبت به منفی شدن قیمت ها بیشتر می کند.

کارشناسان بازار نفت نگرانند که افت قیمت در معاملات آتی باعث خروج خریداران و در نتیجه افت بیشتر قیمت ها در بازار نفت شود.

موضوعی که همزمان با باز شدن بازارهای امروز رخ داد و نفت برنت و نفت شاخص آمریکا با کاهش قیمت رو به رو شدند.

این کاهش قیمت اما بر خلاف روز دوشنبه بیشتر برای برنت اتفاق افتاد. تا آنجا که نفت برنت ۱۳.۳ درصد از ارزش خود را تا این ساعت از دست داده و به عدد ۱۶ دلار و ۷۶ سنت در هر بشکه رسیده است.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1379761

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =