چرا قیمت سکه در بازار ترمز برید؟

افزایش قیمت طلا و سکه در روزهای اخیر سبب شده است بازار هر روز رکورد تازه‌ای را پذیرا باشد.

 به گزارش خبرانلاین، امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی در حالی مرز ۶ میلیون و پانصد هزار تومان را رد کرد که نوسان قیمت طلا در بازارهای جهانی طی روزهای اخیر ادامه دار بوده است.

محمد کشتی آرای فعال بازار طلا و سکه و رییس پیشین اتحادیه در پاسخ به این سئوال خبرانلاین که چر قیمت‌ها روندی افزایشی را طی می کنند؟ گفت: بازار طلا و سکه با تقاضای غیر اقعی و بالا روبرو نیست، پس هر چه در بازار اتفاق می افتد و هر قیمتی که می بینید، تحت تاثیر قیمت جهانی طلا و قیمت ارز در بازار اعلام می‌شود.

 وی با اشاره به اینکه دلیل افزایش شدید قیمت طلا در روزهای اخیر را باید در ریزش تاریخی و عجیب نفت جستجو کرد، گفت: وقتی قیمت نفت در بازارهای جهانی با کاهش شدید روبرو می شود، سرمایه گذاران به بازار طلا روی می اورند چرا که هنوز بازار طلا بهترین بازار برای سرمایه گذاران تلقی می شود.

قیمت نفت آمریکا در روزهای گذشته حتی منفی شد و قیمت ها در بازارهای جهانی به کمتر از ۲۰ دلار در هر بشکه رسیده است. وی گفت: وره های کاهش قیمت نفت نیز به شکل سنتی دوره افزایش قیمت طلا محسوب می شود.  او تاکید کرد: پیش‌بینی می‌شود این وضعیت نوسانی تا زمانی تداوم نوسان قیمت در بازار نفت تداوم داشته باشد. وی گفت: عصر  امروز روند افزایشی قیمت طلا در بازار جهانی ادامه یافت و این فلز گرانبها مرز ۱۷۰۰ دلار در هر اونس را رد کرد.

آخرین گزارش ها نشان می دهد قیمت طلا با ردی نزدیک به ۲۴ دلار به ۱۷۰۷ دلار در هر اونس رسیده است.

طلا و سکه

 ردگیری وضعیت تقاضا در بازار

 کشتی آرای در پاسخ به این سئوال که آیا روند رو به رشد قیمت طلا زمینه را برای افزایش تعداد مشتریان فراهم نکرده است، گفت: خرید و فروش در بازار طلا و سکه آغاز شده است، نمیگویم بازار در شرایط فعلیرونق دارد اما به  برای سکه تمام بهار آزادی بیش از سایر قطعات سکه است.

 این فعال بازار با تاکید بر اینکه امکان پیش بینی بازار طلا به هیچ عنوان فراهم نیست، گفت: قیمت ارز نیز در بازار ایران در روزهای اخیر روندی افزایشی را داشته است  امروز نیز بازار ارز ایران با رشد قیمت مواجه شد.

 او تاکید کرد: این رشد قیمت، به سرعت بازار سکه و طلا را نیز متاثر می کند. قیمت دلار در صرافی های بانکی امروز با رشد ۱۵۰ تومانی به ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان رسید و در بازار آزاد نیز قیمت دلار برای ساعاتی مرز ۱۶ هزار تومان را رد کرد.

۲۲۳۲۲۳

کد خبر 1380064

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =