۰ نفر
۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰
مقصران اصلی تصادفات در کشور چه کسانی هستند؟

میزان نوشت: به گفته سرهنگ مومنی، در ۶۲ درصد از تصادفات، موتورسیکلت سواران مقصر حادثه هستند.

سرهنگ احسان مومنی رئیس اداره تصادفات پلیس راهور پایتخت گفت: در سال گذشته، ۳۶ درصد از متوفیان تصادفات، موتورسواران بودند که اکثریت آن‌ها به علت ضربه وارده به سر و صورت جان خود را از دست داده اند.

وی افزود: در بررسی تصادفات منجر به فوت شهر تهران مشخص شد؛ این افراد بین ۱۸ تا ۳۰ ساله بودند.

سرهنگ مومنی درباره بازه زمانی بیشتر تصادفات  اظهار کرد: ۴۵ درصد از تصادفات موتورسواران، در ساعت ۲۰ الی ۲۳ در  تاریکی هوا به وقوع پیوسته است.

این مقام انتظامی با اشاره به علت تصادفات گفت: بیش از ۳۲ درصد از علت تصادفات،   عدم توانایی در کنترل موتورسیکلت ناشی از سرعت بالا است. همچنین در ۶۲ درصد از تصادفات، موتورسیکلت سواران مقصر حادثه هستند.

سرهنگ مومنی به رانندگان موتورسیکلت توصیه کرد: راننده و سرنشین موتورسیکلت حتماً از کلاه ایمنی استفاده نمایند. همچنین چراغ جلو موتورسیکلت علاوه بر شب در ساعات روز نیز جهت بهتر دیده شدن روشن باشد.

وی افزود: از حرکات مارپیچ و تغییر مسیرهای ناگهانی، حرکات در بین خودروها، جابجایی بارهای حجیم ، عبور از محل‌های غیر مجاز و صحبت کردن با تلفن همراه و سرنشین  خودداری کرده و پایبند به اجرای قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی باشند.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور پایتخت اظهار کرد: رعایت قوانین و مقررات راهور برای موتورسیکلت سواران مانند سایر وسایل نقلیه دیگر  لازم و اجباری است.

۲۳۵۲۳۱
کد خبر 1380250

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =