واکسیناسیون کودکان را به خاطر ترس از کرونا فراموش نکنید

تسنیم نوشت: معاون کل وزیر بهداشت با بیان اینکه مردم به‌خاطر ترس از کرونا نباید واکسیناسیون کودکان خود را به تعویق بیندازند، گفت: نباید روند معالجه بیماران مبتلا به سرطان، فشار خون، دیابت و ... با تاخیر انجام شود و مراقبت‌های دوران بارداری نباید به تعویق بیفتد.

دکتر ایرج حریرچی در گفتگویی تلویزیونی با اشاره به مراجعات مردم در سال‌های گذشته به بهورزان، مراقبین سلامت و پزشکان، اظهار کرد: در سال گذشته روزانه ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار بار مواجهه مردم با سیستم بهداشتی و درمانی را داشتیم اما متاسفانه به دلیل شیوع بیماری کرونا، روند مراجعات عادی مردم به طور قابل توجهی کاهش یافته است و در برخی موارد حتی بیش از ۸۰ درصد، کاهش مراجعه را شاهد بوده‌ایم.

وی افزود: مردم به‌خاطر ترس از کرونا واکسیناسیون کودکان خود را به تعویق نیندازند.

حریرچی با بیان اینکه سالانه حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار باردار در کشور داریم، خاطرنشان کرد: مراقبت‌های دوران بارداری نباید به تعویق بیفتد.

وی با اشاره به اینکه نباید روند معالجه بیماران مبتلا به سرطان، فشار خون، دیابت و ... با تاخیر انجام شود و به مراحل پیشرفته برسد؛ از مردم خواست با توجه به اقدامات ایمنی متعددی که در بیمارستان‌های دولتی و نهادهای خصوصی انجام شده است، برای مراجعات معمول به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند.

معاون کل وزیر بهداشت تاکید کرد: البته به‌جز استثنائاتی مانند دندانپزشکی و جراحی‌های زیبایی، در خصوص مراجعات معمول، مردم اطمینان داشته باشند که اقدامات مراقبتی بهداشتی و حفاظتی در مقابل کرونا انجام می‌شود تا بتوانیم بیماری‌های دیگر را نیز کنترل کنیم؛ مهم‌ترین بیماری‌های کشور ما کماکان بیماری‌های غیرواگیر مانند بیماری‌های قلبی-عروقی، دیابت و سرطان‌هاست.

حریرچی در حاشیه سفر خود به اهواز، با بیان اینکه در یک هفته اخیر تعداد بستری‌ها در شهر اهواز افزایش یافته است، یادآور شد: برآوردهای اولیه نشانگر کاهش فاصله‌گذاری اجتماعی است و این مسئله ما را نگران می‌کند.

۲۳۵۲۳۱
کد خبر 1380293

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =