کدام کشورها سخت‌ترین روز را سپری کردند؟

برای چندمین روز متوالی آمریکا، انگلیس، اسپانیا، ایتالیا، روسیه و ترکیه جزو کشورهایی بودند که بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا را در جهان به نام خود ثبت کرده اند.

به گزارش خبرآنلاین، آمریکا با 17,388، روسیه با 4,774، اسپانیا با 4,635، انگلیس با 4,583، ترکیه با 3,116 و ایتالیا با 2,646 مورد به ترتیب بیشترین آمار مبتلایان جدید به کرونا ویروس را به نام خود ثبت کردند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهد می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند.

آمریکا

به گزارش رویترز، در تازه ترین تحولات تعلیق دو ماهه مهاجرت به آمریکا با امضای دونالد ترامپ رسمیت یافت. این تعلیق شامل متقاضیان گرین کارت هم می‌شود. ترامپ می‌گوید هدف این تصمیم، محافظت از نیروی کار داخلی در رقابت‌ها و واگذاری مشاغل به شهروندان خودی است. ترامپ عصر چهارشنبه ۲۲ آوریل، در نشست خبری کاخ سفید تکرار کرد: «در صورت تحرک اقتصادی، حق تقدم در بازار کار با بیکاران آمریکایی است.»  لازم به ذکر است که حق کار و اقامت دایم آمریکا (گرین کارت) نیز بر همین اساس دو ماه متوقف خواهد شد. البته برای صاحبان برخی مشاغل استثناهایی منظور شده؛ مثلا برای افرادی که در حوزه‌های درمانی و بهداشتی کار می‌کنند، هم‌چنان کارت سبز صادر خواهد شد. ترامپ همچنین در کفرانس خبری خود گفت که  پیشرفت حاصل شده در مقابله با ویروس کرونا به بازگشایی اقتصاد آمریکا کمک می‌کند و ایالت‌ها به تدریج می‌توانند فعالیت اقتصادی خود را از سر بگیرند.

 وی افزود: ویروس کرونا می‌رود و خیلی سریع هم خواهد رفت. ما شاهد رفتن و تمام شدن این ویروس خواهیم بود. اما این احتمال نیز وجود دارد که این ویروس به هیچ وجه مجددا بازنگردد. 

با افزایش شیوع کرونا ویروس در آمریکا انتقادها نیز به عملکرد دولت ترامپ در مهار این ویروس روز به روز بیشتر می شود. برخی اقدامات دولت ترامپ در این برهه را برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری حیاتی توصیف می کنند. در همین حال تد کروز ایالت تگزاس که در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری ۲۰۱۶  با ترامپ بر سر نامزدی حزب جمهوریخواه در رقابت نهایی با نامزد دموکراتها رقابت کرده بود، در مصاحبه با فاراژ اعلام کرد، نتیجه انتخابات ریاست جمهوری امسال آمریکا به شکست کرونا بستگی دارد. کروز گفت: «از سوی دیگر اگر شش ماه آینده روند بدی داشته باشد، تلفات انسانی به رشدش ادامه دهد و حتی سرعت بیشتری بگیرد، اگر اقتصاد پس رفت داشته باشد و حتی شرایطش بدتر بشود و ما با ۲۰، ۲۴ یا ۳۰ درصد بیکاری مواجه شویم ارقامی که از زمان رکود بزرگ در این کشور ما شاهدش نبوده‌ایم، در این صورت ما در یک منطقه ناشناخته قرار خواهیم داشت و محتمل است که مردم آمریکا در انتخابات در چنین فضایی به رئیس جمهور ترامپ رای ندهند و به دموکرات‌ها رأی دهند».

آمریکا تا کنون 866,148  مورد ابتلا داشته که با ثبت  1209 مورد فوت دیگر مجموع جان باختگانش به عدد  48,868 می رسد.

انگلیس

به گزارش تلگراف مت هنکوک وزیر بهداشت انگلیس گفته است که کشورش در پیک شیوع کرونا قرار دارد. به گزارش دیلی میل، دولت انگلیس که از سوی افکار عمومی به دلیل نحوه مدیریت بحران کرونا در این کشور تحت فشار است، قصد دارد با توزیع هزاران کیت خانگی آزمایش تشخیص کرونا (کووید-۱۹)، میزان شیوع این ویروس و سطح ایمنی جامعه را اندازه‌گیری کند. این طرح به صورت آزمایشی با ۲۰ هزار خانوار آغاز شده و سپس به ۳۰۰ هزار خانوار در ۱۲ ماه آینده توسعه خواهد یافت. بر اساس آن، شرکت کنندگان موظف خواهند بود تا پنج هفته به‌صورت هفتگی نمونه‌هایی را از ترشحات حلق و بینی خود به آزمایشگاه دولت ارسال کنند. این روند سپس به‌صورت ماهانه تا آخر سال ادامه خواهد داشت

وزیر بهداشت انگلیس در این باره گفت، اجرای این طرح به دولت کمک می‌کند تا تصویر روشن‌تری را از سیر ابتلا به کرونا در اختیار داشته باشد. وی افزود نتیجه اولیه تحقیقات که به صورت مشترک توسط محققان دانشگاه آکسفورد و دفتر ملی آمار انگلیس صورت می‌گیرد اوایل ماه می (اواخر اردیبهشت) منتشر و قابل بهره‌برداری خواهد بود.هم زمان دولت انگلیس قصد دارد تا تحقیقات گسترده‌ای را در زمینه سرم‌شناسی آغاز کند. آزمایش‌های سرم‌شناسی اغلب بر این اساس استوارند که به‌جای یافتن آنتی‌ژن یا عامل بیماری‌زا در بدن، آسان‌تر است که پاسخ اختصاصیِ بدن به آنتی‌ژن (پادتن (آنتی‌بادی)) ویروس جستجو شود. بر این اساس بالا بودن سطوح پادتن در خون نشانهٔ مواجهه فرد با ویروس تلقی می‌شود.

وزیر بهداشت انگلیس می‌گوید: شناخت وضعیت ابتلا به کرونا در کشور بخش مهمی از سیاست دولت برای پاسخ به این بحران است. 

 از سویی دیگر «براندون لویس» معاون وزیر امور خارجه انگلیس در امور ایرلند شمالی روز پنجشنبه گفت، ناکافی بودن تعداد آزمایش‌های روزانه ابتلا به ویروس کرونا در این کشور «وحشت‌آور» است. به نوشته خبرگزاری «رویترز»، لوییس در مصاحبه‌ای گفت: «معتقدم این وحشت‌آور است که نمی‌توانیم از مردم بیشتری تست بگیریم. به همین دلیل در حال گسترش توان مردم در دسترسی به این تست‌ها هستیم و در مواجهه با این مسئله مصمم هستیم».

این کشور تا کنون 138,078 مورد ابتلا داشته که با ثبت  638 مورد فوت دیگر مجموع جان باختگانش به عدد 18,738  می رسد.

اسپانیا

این کشور تا کنون 213,024 مورد ابتلا به ویروس کرونا دارد. با فوت 440 تن در 24 ساعت گذشته شمار کلی جان باختگان در اسپانیا به رقم 22,157 می رسد. از روز یکشنبه کودکان اجازه خواهند داشت تا از خانه ها خارج شوند. به گزارش ان پی آر قانونگذاران در روز چهارشنبه  برای ادامه مقررات تا دهم ماه می موافقت کردند. در طول دوران قرنطینه مردم اسپانیا به جز در مواردی برای درمان و خرید مایجتاج ضروری حق بیرون آمدن از خانه را ندارند.

ایتالیا

این کشور تا کنون  189,973 مورد ابتلا داشته که با ثبت 464  مورد فوت دیگر مجموع جان باختگانش به عدد 25,549  می رسد. به گزارش رویترز، در بخش مراقبت های ویژه در روز پنجشنبه 2,267 تن بیمار وجود دارد. این در حالی است که روز قبل یعنی چهارشنبه تعداد آن 2,384 بود. براساس آمارهای ارائه شده تا کنون بیش از یک میلیون تست کرونا از مردم گرفته شده که در مقایسه با جمعیت کل که بیش از 60 میلیون است مقدار کمی به شمار می رود.

روسیه

به گزارش مسکو تایمز با افزایش شمار مبتلایان در روسیه مقامات این کشور نسبت به کمبود تخت های بیمارستانی هشدار داده اند. پیش از این ، "سرگئی سوبیانین" شهردار مسکو نیز اعلام کرده است که افزایش روزانه تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در روسیه، در مقایسه با کشورهای اروپایی یا ایالات متحده، جهش کندتری دارد. ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه یادآور شد، بطور کلی رشد تعداد افراد آلوده در روسیه به 8.2 درصد و در شهر مسکو 6.1 درصد کاهش یافته است. این کشور تا کنون 62,773  مورد ابتلا داشته که با ثبت  42 مورد فوت دیگر مجموع جان باختگانش به عدد  555 می رسد.

ترکیه

فخرالدین کوجا وزیر بهداشت ترکیه در خصوص آخرین وضعیت شیوع کرونا در این کشور پس از نشست هیئت علمی کرونا ویروس گفت: طی 24 ساعت گذشته 37535 تست کرونا گرفته شده که از این تعداد 3083 مورد مثبت به کرونا تشخیص داده شده است. 117 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. وزیر بهداشت ترکیه با اشاره به اینکه خود را برای یک پاندمی جدی  آماده کرده بودیم، اظهار داشت: بر این اساس تخت‌های بیمارستانی را آماده کرده بودیم. در حال حاضر 30 درصد تخت‌های بیمارستانی ما خالی است و این در حالی است که در اروپا هیچ تخت خالی وجود ندارد. به گزارش خبرگزاری آناتولی، آنکارا اعلام کرد که از نیمه‌شب چهارشنبه تا نیمه‌شب یکشنبه هفته آینده به مدت چهار روز در سراسر ترکیه منع آمدوشد برای مقابله با شیوع کرونا برقرار شده است.وزارت کشور ترکیه در بخشنامه‌ای به همه ۳۱ استان این کشور اعلام کرده است که در این مدت تنها نانوایی‌ها، بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها و اماکن تولید دارو و تجهیزات پزشکی باز خواهد بود.در حالی که روز جمعه در ترکیه نخستین  روز ماه رمضان اعلام شده، وزارت کشور ترکیه گفته که در روزهای پنجشنبه و جمعه فروشگاه‌های مواد غذایی از ساعت ۹ صبح تا ۲ عصر به دلیل آغاز ماه رمضان فعالیت خواهند داشت، اما در روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل خواهد بود.منع آمدوشد در تعطیلات آخر هفته برای اولین بار دو هفته پیش در ترکیه اعلام و منجر به بی‌نظمی و درگیری‌هایی شد که در نهایت به استعفای سلیمان سویلو وزیر کشور ختم شد اما رییس جمهوری ترکیه استعفای او را نپذیرفت.منع آمدوشد شنبه و یکشنبه گذشته نیز اجرا شد اما این هفته به چهار روز افزایش یافته است. طبق گزارش ورد اُ میترز این کشور تا کنون  101,790 مورد ابتلا داشته که با ثبت 115  مورد فوت دیگر مجموع جان باختگانش به عدد 2,491  می رسد.

ایران

در ایران نیز که از اول اردیبهشت ماه برخی از مشاغل فعالیت خود را آغاز کرده اند شمار مبتلایان به عدد 87,026 رسیده است. 48 تن نیز طی 24 ساعت گذشته جان باختند تا آمار کلی کشته شدگان به رقم 5,481 برسد.

310311

کد خبر 1380442

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =