ابلاغ اولویت های اقتصادی وزارت کشور در سال ۹۹

ایسنا نوشت: معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور گفت: اولویت های اقتصادی این وزارتخانه در سال۹۹ توسط وزیر کشور به استانداران فردا ابلاغ می شود. این سیاستها در جلسه «ستادهای مدیریت کرونا و اقتصاد مقاومتی» که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار می‌شود، اعلام خواهد شد.

بابک دین پرست، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور گفت: با توجه به نامگذاری ‌سال جاری از سوی رهبر ‌انقلاب اسلامی به عنوان سال جهش تولید و نقش محوری وزارت کشور در  ایجاد هماهنگی میان دستگاه‌های اجرایی ‌در استان ها، ابلاغ این سیاستها ‌نقش موثری در تحقق برنامه‌های دولت و نظام در این عرصه خواهد داشت.

دین پرست، گزارش استانداران فارس و سیستان و بلوچستان را درباره  وضعیت مدیریت بیماری کرونا در این استانها، آخرین وضعیت اجرای ‌اسناد توسعه و محرومیت ‌زدایی و همچنین تشریح برنامه‌های آنها در زمینه تحقق جهش تولید را از مهمترین محورهای نشست ویدئو کنفرانس فردا در وزارت کشور عنوان کرد.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور یادآور شد: وزیر کشور طبق احکام صادره از سوی معاون اول رییس جمهوری، سال گذشته به عنوان معین اقتصاد مقاومتی دو استان فارس و سیستان و بلوچستان و سپس، به عنوان معین این دو استان در راستای مدیریت بیماری کرونا تعیین شد.  به همین دلیل، استانداران استان های یادشده در این نشست ویدئو کنفرانس از آخرین اقدامات استان متبوع خود در خصوص مدیریت بیماری کرونا و  مشکلات احتمالی موجود در این مسیر گزارش خواهند داد.

دین پرست، گزارش دو استان فارس و سیستان و بلوچستان را در خصوص آخرین وضعیت اجرای اسناد توسعه و محرومیت ‌زدایی، دیگر دستور کار مهم  نشست ویدئو کنفرانس وزیر ‌کشور با استانداران یادشده برشمرد و اظهار داشت:  وزارت‌ کشور برای دو منطقه « سیستان» و «بلوچستان» در سال ۱۳۹۷ ، به ترتیب « اسناد محرومیت زدایی و توسعه» و « محرومیت زدایی » و برای استان فارس نیز در سال ۱۳۹۸« سند پیشران توسعه » تنظیم کرده و هر سه سند پس از تصویب رییس جمهوری به دستگاههای ذیربط و مسئول ابلاغ شده است.

وی افزود: استانداران در جلسه ویدئو کنفرانس روز شنبه آخرین وضعیت روند اجرا و مشکلات موجود در مسیر اجرای این اسناد را تشریح خواهند کرد.  برنامه های دو استان فارس و سیستان و بلوچستان در راستای تحقق شعار سال یعنی جهش تولید هم در نشست فردا به تفصیل بررسی خواهد شد..

۲۷۲۱۵

کد خبر 1380569

برچسب‌ها