خاطرات روزهای کرونایی؛ وقتی ترامپ دستور داده‌ که مواد ضدعفونی بخورند!

در روزهای قرنطینه خود ساخته کرونایی، خاطراتم را نوشته ام که قسمت پنجاه و سوم را می خوانید:

جمعه ۵ اردیبهشت ۹۹:
خدایا ماه رمضان رسید. خودت اجازه دادی در این ماه به در خانه‌ات بیاییم. حالا که آمده‌ایم، زمزمه ما را بشنو و دعاهایمان را مستجاب کن. «دعای افتتاح»

ماه رمضان در کشورهای اسلامی یک جشن ملی است. در ایران کمتر حالت جشن دارد. مراسم شادی. خیمه‌های رمضانی و حتی بزن و بکوب و رقابت در دعوت خوانندگان برای رستوران‌ها و افطاری‌ها و چراغانی و نماز جماعت تراویح. شبها تا صبح  رمضان به‌خصوص در کشورهای عربی بیدار بود. امسال در غربت رمضان کرونایی، همه این مراسم احتمالا تعطیل است. همه‌اش یک طرف. قلیان‌های بعد افطارش یک طرف. دروغ چرا؟

یادمه هزار سال قبل در روز اول رمضان یک سفر رسمی رفتم شارجه. امیر شارجه همراهیم کرد تا پیشرفت‌هاش رو ببینیم. مرکز نگهداری حیوانات کم‌یابی درست کرده بودند. از آنجا هم دیدن کردیم. موقع بیرون آمدن عکس گرفتند. یک‌جوری شده انگار ما را اون تو نگه می داشتند. والا حیوانات در مورد من و امیر نبود.

قبل از آقای ترامپ، در ایران کلی آدم الکل‌های بهداشتی را خوردند و مردند. باورم نمی‌شد حالا تازه آقای ترامپ دستور داده‌اند که مواد ضدعفونی را بخورند. کل پزشکی گرخید.شما هم فقط به آخوندا گیر دادین که در کارهایی که به خودشان مربوط نیست دخالت می‌کنند. به‌قول آقای میرسلیم، ترامپ رو چی می‌گین؟

بالاخره در این گرمی بازار لایو، منم دیشب لایویدم. با  آقای امیررضا قویدل روزنامه‌نگار . آخرش قطع شد. چه فضای مهربانی بود. مهمترین حرفم این بود که رسانه‌های رسمی که از پول بیت‌المال هستند، اگر برنامه‌هایی نسازند که مخاطب داشته باشد، نامش اختلاس است. رسانه باید مخاطب داشته باشد. والا به مولا.

سیزن چهارم سریال پر جاذبه پول‌های کاغذی را که تازه آمده دیدم. یکی بهترین سریال‌ها بود. دزدی از بانک مرکزی اسپانیا با حمایت مردم.

یکی از بهترین کلیپ‌هایی که دیدم، مراسم ازدواجی در کلیسایی بود که روی صندلی‌ها عکس کسانی را که قرار بود دعوت شوند، نصب کرده بودند. فقط عروس و داماد و کشیش بودند. زندگی و لذت را متوقف نکنید. یک بار زندگی می‌کنید.

دوستی از لبنان جوک برایم فرستاده که دارالفتوا بیانیه داده که در ایام کرونا برای جدایی، سه طلاقه کردن همسر قبول نیست. هر سی بار طلاق در روز یک طلاق حساب می‌شود. اعصاب ندارن خوب.
در رمضان همدیگر را دعا کنیم. تا فردا.

* منتشر شده در کانال تلگرام نویسنده . ۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر 1380702

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =