مصیبت سیل آق‌قلا برای ماهر در تلویزیون روایت می‌شود

مستند پرتره «ماهر» به کارگردانی مسعود دهنوی که در سیزدهمین جشنواره سینما حقیقت به نمایش درآمد و به موضوع سیل آق قلا پرداخته است، روی آنتن تلویزیون خواهد رفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فیلم مستند پرتره «ماهر» به کارگردانی مسعود دهنوی با محوریت تلاش‌های یک جوان ایرانی در جریان سیل آق قلا پس از نمایش در سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت، برای اولین بار از تلویزیون پخش می شود.

در واقع نام «ماهر» برای این مستند از نام شخصیت اصلی فیلم گرفته شده است. او ساکن ایران نیست و در سفری برای شرکت در مراسم عروسی خواهرش به زادگاهش آق‌قلا می‌آید اما گرفتار بلایای طبیعی می‌شود و در ادامه سعی در نجات هم محلی‌های خود از این حادثه طبیعی دارد.

در این مستند پرتره، مخاطب بخشی از زندگی ماهر را پیگیری می‌کند و در جریان آن به دل زندگی شخصی و درونیات او راه می‌یابد. وقایعی که ماهر با آنها مواجه می‌شود، کاملا طبیعی هستند که در جریان یک حادثه طبیعی (سیل آق قلا) به وقوع می‌پیوندند.

«ماهر» علاوه بر اینکه به نمایش مشکلات مردم روستای سقر یلقی در سیل می‌پردازد، به وضعیت کسب و کار ترکمن‌ها و محرومیت‌های این مردم در کسب شغل و خانه و امکانات اولیه زندگی نیز توجه می‌شود؛ مشکلاتی که ماهر را برخلاف میل و علاقه‌اش، وادار به مهاجرت به ترکیه و دوری از خانواده کرده و سیل او را در سرزمین اجدادیش، زمین‌گیر کرده است.

مستند پرتره «ماهر» به کارگردانی مسعود دهنوی و تهیه‌کنندگی احمد شفیعی تولید شده در خانه مستند انقلاب اسلامی و محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج است که یک سال از پس حادثه تلخ سیل در استان گلستان قرار است برای اولین بار از تلویزیون پخش شود.

۵۷۲۴۵
کد خبر 1380950

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =