۶۳گونه پرنده و پستاندار در قزوین کشف شد

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین از کشف و ضبط ۶۳گونه انواع پرنده و پستاندار از متخلفان محیط زیست خبرداد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ مهدی طاهری، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: در اجرای قوانین و مقررات حفاظت و بهسازی و شکار و صید غیر مجاز و پایش از محیط های طبیعی و انسانی، متخلفان تخریب محیط زیست به حوزه های قضایی استان جهت برخورد قانونی معرفی شدند.
طاهری افزود: حین گشت و کنترل موفق به دستگیری۳۰نفر متخلف شکار و صید و تخریب کننده محیط زیست شده که در این خصوص ۲۲فقره پرونده تخلف تشکیل و به مراجع محترم قضایی ارجاع داده شده که از ۲۲پرونده تشکیل شده ۱۳پرونده مربوط به تخلفات شکار و صید است.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین ادامه داد: از متخلفین تعداد ۶ قبضه سلاح شکاری مجاز و ادوات شکار و صید (شامل توره ، طناب و تله مخصوص زنده گیری پرندگان و قفس زنده نگهدار، فشنگ کالیبر ۱۲، دوربین چشمی و ...) و ۶۳گونه از انواع پرندگان و پستانداران شامل کل و بز، روباه، گراز، خرگوش، دلیجه، عقاب طلایی، کبک معمولی، کبوتر چاهی، کبوتر جنگلی، قمری، سهره طلایی و زاغی کشف و ضبط شد.
او تصریح کرد: ۱۰فقره از پرونده های تشکیل شده در حوزه تخریب، آلودگی محیط زیست و تعلیف دام غیرمجاز در حوزه استحفاظی استان بوده که در این راستا ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان موفق به کشف یک مورد آلودگی محیط زیست و توقیف بیش از ۱۱۵۰۰کیلوگرم چوب درختان ممنوع قطع با دو دستگاه خودرو نیسان و کامیون شدند.
طاهری گفت: با همکاری مامورین یگان حفاظت منابع طبیعی در منطقه حفاظت شده طارم سفلی ۹۵۰۰متر مربع از اراضی ملی رفع تصرف و ۱۲۰اصله نهال کاشته شده در این اراضی جمع آوری شد و در مناطق حفاظت شده نیز ۵ پرونده تعلیف غیر مجاز دام به مراجع قضایی معرفی شدند.
این مقام مسئول در پایان گفت: در فروردین ماه سال جاری با وجود بیماری کرونا و تاکید زیاد در خصوص ماندن در خانه؛ متاسفانه تخلفات شکار و صید نسبت به فروردین سال۹۸ و سال های گذشته با افزایش چند برابری توسط متخلفان روبرو شد، که با حضور فعال و مستمر ماموران و هوشیاری آنها تعداد زیادی از این افراد دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1381391

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =