برنامه های هفته سلامت امسال با شعار حمایت همگانی از مدافعان سلامت برگزار شد

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری و سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد اقدامات انجام گرفته در هفته سلامت در استان را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، سید راشد جزایری افزود: سازمان بهداشت جهانی شعار دوسالانه برای هفته سلامت انتخاب می‌کند که شعار امسال و سال گذشته " مراقبت‌های اولیه بهداشتی راهی به سوی سلامت همگانی" است.
وی تصریح کرد: همچنین همه ساله یک شعار محوری از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای هفته سلامت تعیین می‌شود، امسال این شعار با عنوان " حمایت همگانی از مدافعان سلامت" اعلام شد.
رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری و سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد خاطرنشان کرد: به مناسبت هفته سلامت و بسته به نامگذاری‌های مختلف روزهای این هفته برنامه‌هایی متنوع در مجموعه بهداشت و درمان استان برگزار شد.
جزایری تصریح کرد: در روز اول هفته سلامت که با عنوان "بهورزان و خانواده بهداشت کشور در مقابله با کرونا" نامگذاری شد از بهورزان و مراقبین سلامت در چهارمحال و بختیاری تجلیل شد.
وی ادامه داد: در دومین روز از هفته سلامت که " با عنوان پزشکان، پرستاران و خانواده نظام سلامت در مقابله با کرونا" نامگذاری شد از پزشکان و پرستاران فعال در چهارمحال و بختیاری تجلیل به عمل آمد.
رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری و سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به نامگذاری روز سوم هفته سلامت با عنوان "آموزش، پژوهش، فناوری و تولید ملی در مقابله با کرونا" خاطرنشان کرد: در این روز از طرح‌های پژوهشی بهره‌برداری شد، همچنین در بحث آموزش سلامت به عنوان رکن اصل و اساسی برنامه‌های بهداشتی، برنامه‌های متنوعی در شبکه‌های بهداشت و درمان استان به مرحله اجرا گذاشته شد.
جزایری اضافه کرد: در ادامه در آیینی با حضور ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، نمایندگان پزشکان، مراقبین سلامت، بهورزان و امور آزمایشگاه از رؤسای مراکز بهداشت شهرستان‌های نُه‌گانه چهارمحال و بختیاری تجلیل شد.

48

کد خبر 1381419

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =