کشف ۱۸ میلیاردی انواع کالای قاچاق در مازندران

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی مازندران از کشف ۱۸ میلیارد ریالی انواع کالای قاچاق طی فروردین ماه سال جاری در سطح استان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از مازندران ؛ سرهنگ مسعود تقدیسی لاریجانی  ساری با اعلام این خبر، گفت: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اولویت کالاهای ممنوعه و در راستای طرح تشدید و مقابله با قاچاق کالا و ارز و ناامن ساختن بستر ارتکاب جرم طرح سراسری مقابله با قاچاق کالا با بکارگیری همه امکانات و ظرفیت ها در سطح استان اجرایی شد.

وی افزود: در این طرح ماموران پلیس آگاهی با همکاری دیگر عوامل انتظامی استان و پلیس های تخصصی طی فروردین ماه سال جاری موفق به کشف ۵۷۸ قلم انواع داروهای غیرمجاز ،۴۰۰۰ هزار عدد لوازم آرایشی و بهداشتی غیر مجاز، یک هزار و ۸۳۵ عدد انواع موادمحترقه، ۱۳هزار و ۷۸۰ نخ سیگار قاچاق ، ۱۰۵ تن چوب آلات جنگلی قاچاق، ۲ هزار و ۶۶۰ عدد انواع لوازم یدکی قاچاق شدند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی مازندران با بیان اینکه ارزش ریالی کالای قاچاق مکشوفه برابر اعلام کارشناسان بیش از ۱۸ میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال برآورد شده، افزود: متهمان به قاچاق پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

سرهنگ تقدیسی با اشاره به اینکه پدیده شوم قاچاق یکی از عوامل اصلی در افزایش نرخ بیکاری و تعطیلی واحدهای تولیدی در جامعه است، افزود: باید با حمایت از کالای ایرانی و مقابله با قاچاق کالا در توسعه اشتغال و شکوفایی اقتصاد کشور تلاش کنیم.

48

کد خبر 1381534

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =