خیز مالک ایرانی برای ۲ خرید از ایران؛ پای ستاره استقلال هم در میان است

گفته می‌شود مهدی بیات یکی از ستاره‌های استقلال را در صدر فهرست خریدهای خود قرار داده است.

روزنامه خبر ورزشی نوشت: مهدی بیات مالک ایرانی باشگاه شارلروا که همزمان ریاست فدراسیون فوتبال بلژیک را نیز برعهده دارد طی پنج سال گذشته با تغییر استراتژی حضور در بازار نقل و انتقالاتی موفق شده جزو موفق‌ترین مدیران در خرید استعداد و پرورش آن‌ها برای فروش میلیونی قرار بگیرد. در شرایطی که شارلروا به پایگاهی مناسب برای نسل جوان فوتبال ایران در راه معرفی به فوتبال اروپا تبدیل شده یک بار دیگر خبر می‌رسد مالک ایرانی باشگاه بلژیکی درصدد دو خرید دیگر از بازار ایران در تابستان پیش رو است، خریدهایی که می‌توانند در پروسه‌ای دو تا سه سال شارلروا را به سودی هنگفت برسانند. بیات در سال‌های گذشته روی ایرانی‌های زیادی سرمایه‌گذاری کرد از جمله کاوه رضایی که با هزینه ۵۰۰ هزار یورویی به این باشگاه رفت و در نهایت بیش از ۵ میلیون یورو برای آن‌ها سودآوری داشت و همچنان یکی از گران‌ترین نقل و انتقالات ژوپیرلیگ است.

بیات که این روزها در صدد از دست دادن کاوه رضایی ستاره گلزن خود و بازگرداندن او به بروژ قرار دارد با پیشنهاداتی برای فروش علی قلی زاده دیگر ستاره ایرانی خود روبه‌رو شده است. وینگر چپ پا و تکنیکی قراردادش را تا سال ۲۰۲۳ با شارلروا تمدید کرد، اما گفته می‌شود یک باشگاه آلمانی و یک باشگاه اسپانیایی برای خرید او چراغ سبز نشان دادند از همین رو مالک ایرانی شارلروا برای پرکردن جای خالی دو ستاره ایرانی چشم به خرید دو ستاره مستعد دیگر از فوتبال ایران است. حتی در این راه بیات از طریق یکی از ایجنت‌های فعال در لیگ برتر باب مذاکره با دو ستاره از تیم‌های تهرانی و شهرستانی که اتفاقاً هر دو فصلی فوق العاده را سپری کردند را باز کرده و تنها جلب نظر مساعد باشگاه‌های آن‌ها برای انتقال به بلژیک در تابستان ۹۹ باقی مانده است.

گفته می‌شود مهدی بیات یکی از ستاره‌های استقلال را در صدر فهرست خریدهای خود قرار داده و امیدوار است با ارائه پیشنهادی ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار یورویی برای صدور رضایتنامه این بازیکن استقلالی‌های بحران‌زده از نظر مالی را برای فروش ستاره خود در خط حمله ترغیب کند. دیگر ستاره مد نظر این مالک ایرانی موفق هم از تیمی شهرستانی است که اتفاقاً در اولین سال حضور در سطح اول فوتبال ایران در تیم ملی هم جایگاه ثابتی پیدا کرد و مارک ویلموتس سرمربی سابق ایران نیز هوادار بزرگ این بازیکن است.

این مطلب را هم ببینید: پاسخ شفاف مزدک میرزایی به شایعه اختلافش با عادل فردوسی‌پور

43503

کد خبر 1381644

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =