«رفیق خوشبخت ما» در آینه خاطرات سردار سلیمانی

مهر نوشت: کتاب «رفیق خوشبخت ما» شامل خاطرات سردار سلیمانی از دوران دفاع مقدس توسط انتشارات سبط اکبر منتشر می‌شود.

غلامحسین قاسمی، مدیر مسئول انتشارات سبط اکبر گفت: «کتاب «رفیق خوشبخت ما» نوشته اسدالله و محمد محمدی‌نیا پس از پایان ماه مبارک رمضان توسط این انتشارات در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد. این کتاب به خاطرات شهید حاج قاسم سلیمانی در دوران هشت سال دفاع مقدس می‌پردازد. همچنین روایت‌هایی از مدافعان حرم در وصف شهید سپهبد سلیمانی به کتاب اضافه شده است.»

وی افزود: «پس از شهادت سردار قاسم سلیمانی کتاب تک جلدی در بیان خاطرات او به قلم اسدالله محمدی‌نیا و محمد محمدی‌نیا آماده چاپ شد. همزمان با آماده شدن کتاب «رفیق خوشبخت ما» وصیت‌نامه‌ای از این شهید منتشر شد و تیم نویسندگان این کتاب تصمیم گرفتند تا وصایای این شهید را نیز به مطالب درون کتاب اضافه کنند و این عمل باعث شد تا زمان زیادی صرف نگارش آن شود.»

قاسمی ادامه داد: «این کتاب، دارای فصل‌های مختلفی است که به خاطرات سردار سلیمانی از دوران دفاع مقدس، سخنان مقام معظم رهبری و خاطرات ایشان با این شهید بزرگوار و… می‌پردازد. عکس‌هایی از دوران کودکی تا زمان قبل از شهادت قاسم سلیمانی نیز در بخش انتهایی ضمیمه کتاب شده است. خداوند در قرآن می‌فرماید زنده کردن یاد شهدا تقواست. درنتیجه ما باید یاد و خاطر شهدا را زنده نگه داریم.»

مدیر مسئول انتشارات سبط اکبر درباره منابع مورد استفاده نویسندگان برای تدوین کتاب «رفیق خوشبخت ما» گفت: «کتاب با کمک بسیاری از منابع از جمله روزنامه‌ها، صحبت‌های رهبری که بخش اعظم این کتاب را شامل می‌شود و همچنین یک کتاب دیگر که به زندگی‌نامه شهید سلیمانی پرداخته بود، تدوین شد. است متأسفانه ما در گردآوری مطالب کتاب دسترسی به خانواده شهید سلیمانی نداشتیم.»

قاسمی در ادامه با اشاره به این نکته که کتاب پیش از اربعین سردار آماده انتشار شده بود، گفت: «به دلیل اضافه شدن بخش وصیت‌نامه و همچنین تعلل وزارت ارشاد اسلامی در صدور مجوز انتشار این کتاب تاکنون به تأخیر افتاده است. از طرفی بیماری کرونا نیز مزید بر علت شده است، اما با همه این تفاسیر ما همچنان انگیزه خود را در به چاپ رساندن این کتاب حفظ کرده و مصمم در انتشار آن هستیم.»

۲۵۵۷
کد خبر 1381694

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =