پلیس راهور: زمان اعتبار وکالت‌نامه‌های خودرو افزایش یابد

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور گفت: پیشنهاد ما به ستاد ملی مبارزه با کرونا این است که مدت زمان تعطیلی را از وکالت‌نامه‌های خودروها حذف کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از وبسایت پلیس، سرهنگ عین‌الله جهانی درباره شلوغی مراکز تعویض پلاک خودرو اظهار کرد: به طور طبیعی باید منتظر چنین شرایطی در مراکز تعویض پلاک می‌بودیم و به خاطر اینکه مشکلات مردم در حوزه پلیس به حداقل برسد برنامه زوج و فرد را ابلاغ کردیم تا بر اساس پلاک خودرو مراجعه کنند.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تصریح کرد: برای اینکه خودروها وارد مجموعه شماره‌گذاری شوند و کار خود را انجام دهند و به منظور پیشگیری از تجمع و تراکم در داخل سالنها، در بیرون از مراکز به صورت صف قرار می‌گیرند و باید در خودروهای خود باشند تا ارتباط به حداقل برسد.

وی افزود: در تلاش هستیم تا این فاصله‌ها به حداقل برسد و مردم به تدریج در این مراکز حاضر شوند.

این مقام پلیس راهور خاطرنشان کرد: در بحث وکالت‌نامه‌ها پلیس با ستاد ملی مبارزه با کرونا مکاتبه کرده است و امیدواریم به‌زودی این مسائل در ستاد مطرح و تصمیم‌گیری شود، زمان وکالت‌نامه‌ها محدود بوده و اعتبار آن‌ها در روزهای پایانی است.

جهانی بیان کرد: پیشنهاد ما به ستاد ملی مبارزه با کرونا این است که مدت زمان تعطیلی را از وکالت‌نامه‌های خودروها حذف کنند، با توجه به اینکه در ستاد ملی مبارزه با کرونا رئیس جمهور و نمایندگان قوه قضائیه حضور دارند، امیدواریم تصمیم خوبی در این رابطه گرفته شود.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور یادآور شد: پلیس راهنمایی و رانندگی از سه سال پیش به مردم اعلام کرد که وکالتی خرید و فروش نکنند، اگر خودرو را به فرد دیگری بفروشیم و فرد مورد نظر با پلاک شخص فروشنده تردد، تخلف، جرم یا جنایتی کند، فروشنده خودرو پاسخگو است، زیرا پلاک آن وسیله‌نقلیه، مربوط به شخص فروشنده است.

وی متذکر شد: حتی قبل از شیوع بیماری ویروس کرونا و تعطیلی مراکز تعویض پلاک به مردم ابلاغ کردیم که وکالتی خرید و فروش نکنند و اگر وکالت نامه‌ای تنظیم شد، حتماً مدت اعتبار آن حداقل سه ماهه تنظیم شود اما متأسفانه برخی از فروشندگان و خریداران آن را رعایت نکرده‌اند.

47231
کد خبر 1381759

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =