مجرد والیبال ایران از روزهای سخت کرونایی می‌گوید

علی‌اصغر مجرد با وجود انتقاداتی که نسبت به ایگور کولاکوویچ مطرح بود، او را مربی بزرگی می‌داند و معتقد است نکات زیادی از سرمربی اسبق تیم ملی یاد گرفته است.

مهری رنجبر: در شرایطی که قرار بود تیم ملی والیبال کشورمان راهی مسابقات المپیک توکیو شود، کرونا این مسابقات را به تعویق انداخت تا والیبالیست‌های کشورمان فرصت بیشتری برای حضور در المپیک پیدا کنند. علیاصغر مجرد یکی از نفرات تیم ملی در دوران حضور کولاکوویچ بود. با او دقایقی درباره وضعیت خودش و تیم ملی والیبال هم‌صحبت شدیم:


*کار با ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال چطور بود؟
کولاکوویچ مربی بزرگ و خوبی بود. نسبتا هم در این سه سال نتایج خوب و رو به پیشرفتی برای ایران گرفت. حتی به من هم خیلی کمک کرد .
*از چه نظر به تو کمک کرد؟
کولاکوویچ در این یکی ، دو سال هم به من فرصت داد تا بازی در زمین خودی نشان دهم و هم نکات زیادی را به من یاد داد که خیلی به کارم آمد.
*پس چرا بعضی ها به عملکرد کولاکوویچ انتقاد داشتند؟
یکسری انتقادات وارد است. همه حق انتقاد دارند . اما یکسری از انتقادات به خاطر این است که بعضی مواقع نتیجه  مد نظر مردم را نگرفتیم  اما همانجا هم بچه ها همه تلاششان را بکار می برند. هیچ کسی برای باخت به زمین نمی رود چه حریف ضعیف باشد و چه برزیل.
*به نظرت مربی جدید در این فرصت یکساله می تواند تیم ملی را برای نتیجه خوب آماده کند؟
من در فضای مجازی خواندم که سه گزینه خارجی مطرح شده است. به نظرم اگر مربی سطح بالا بیاید برای تیم ملی خوب است و برای المپیک آماده می شویم. اما اگر مربی سطح بالایی نباشد نباید انتظار نتیجه هم داشته باشیم و به نظرم در این صورت، مربیان ایرانی هم می توانند با تیم در المپیک نتیجه خوبی بگیرند. البته به نظرم تعویق یکساله المپیک به نفع ما شد تا با مربی نامیتری تمرین کنیم تا در توکیو نتیجه بگیریم.
*در ورزهای کرونایی و تعطیلی لیگ تمرین هم داشتی ؟
من هم مثل بقیه بعداز لیگ به خاطر مصدومیت کتفم فقط فیزیوتراپی کردم و استراحت. . حالا هم بهتر شده ام ، اما هنوز کامل ،کامل نه. با شیوع کرونا با تعطیلی فیزویتراپی ها ، درمان من هم نصفه و نیمه ماند. حالا که کم کم دوباره مشاغل مختلف اجازه فعالیت گرفته اند من هم فکر کنم از چند روز آینده فیزویوتراپی را شروع می کنم . البته من در این مدت  تمرین بدنسازی داشتم اما نه زیاد. ولی یک روز در میان 30 کیلومتر با دوچرخه رکاب می زدم و کوهنوردی هم در حد نیمه حرفه ای انجام می دادم، یعنی تا ارتفاع 3500 متری بالا می رفتم. در واقع تمرین جدی و سنگین را گذاشته ام وقتی مصدومیت کتفم کامل خوب شد . در این مدت شک نکنید بدن همه ورزشکاران افت کرده ،چرا که تمرین در باشگاه با تمرین در خانه فرق زیادی دارد.
*باشگاه شهرداری ورامین با شما تسویه کرد؟
ما امسال صدرنشین لیگ بودیم با 15 برد و 2 باخت. شاید یکسری بازیها سنگین بود اما هر جور فکر کنیم باز هم ما خوب بازی کردیم و کم کاری نکرده ایم. باشگاه فعلا قول داده تا اخر اردیبهشت یا خرداد ما تسویه می کند. معمولا مسئولان باشگاه هم خوش قول بوده اند ،حالا هم به خاطر شرایطی که کرونا به وجود اورده نتوانسته تسویه کند وگرنه بدقول نیستند.

ما امسال صدرنشین لیگ بودیم با 15 برد و 2 باخت. شاید یکسری بازیها سنگین بود اما هر جور فکر کنیم باز هم ما خوب بازی کردیم و کم کاری نکرده ایم. باشگاه فعلا قول داده تا اخر اردیبهشت یا خرداد ما تسویه می کند.


*در فصل قبل فشار زیادی تحمل کردی؟
دقیقا. من از تیم ملی خسته به باشگاه رسیدم. بعضی روزها در تمرین دو قلوهای پایم درد می گرفت . باید استراحت می کردیم اما فرصت نداشتیم به خاطر شرایط  حتی در بعضی بازیها بدنم کم می اورد. برای من تابستان 97 تا بهمن 98 بهم وصل شد. دوسال پشت سر هم بکوب در اردو و مسابقه بودم. البته در تیم هم عملکرد بدی نداشتم ، البته اگر مثل بقیه بازیکنان بدنسازی بیشتری داشتمن صد برابر عملکردم بهتر می شد.فشار و خستگی به حدی بود که بچه ها یکی، یکی مصدوم شدند. خستگی بهانه نیست.
*تو هم امسال به لژیونری فکر می کنی؟
من فعلا چند پیشنهاد از تیم های داخلی و خارجی دارم. اما منتظر پیشنهادات بهتر هستم تا بهترین انتخاب را داشته باشم.من دوست دارم این فصل در لیگ های اروپایی بازی کنم نه به خاطر دلارهایش بلکه من 22 ساله ،دوست دارم نکات زیادی یادبگیرم،آن هم از مربی خوب خارجی  تا پیشرفت کنم. البته برای شروع کار در اروپا به طور حتم سال اول باید خودم را ثابت کنم و نباید روی قرارداد بالا حساب کنم. من عاشق لیگ سریa ایتالیا هستم و پلاس لیگا را هم دوست دارم به حدی که بازیهای ان را دنبال می کنم و حتی یکسری تکنیک ها را تصویر سازی می کنم.

255 41

کد خبر 1382022

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =