۹درصد قضات زن کشور، یزدی هستند

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: حدود یک چهارم قضات استان را زنان تشکیل می‌دهند و به طور کلی ۹درصد قضات زن کشور یزدی هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ غلامعلی دهشیری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دادگستری استان یزد با کمبود قاضی روبرو است؛ اظهار کرد: درخواست کردیم تا قضات یزدی شاغل در سایر استان به یزد منتقل شوند که به همین منظور برای انتقال ۵ نفر از این قضات موافقت گرفته شده و منتظر تکمیل روند اداری انتقال این افراد در کمیسیون نقل و انتقالات قوه قضاییه هستیم.
وی افزود: همچنین هنگام سفر ریاست محترم قوه قضاییه به یزد مصوبه ای گرفته شد تا ۲۸ قاضی جدید به استان یزد اختصاص پیدا کند که برخی از آنها جذب شده‌اند و تعداد دیگری نیز در آینده جذب خواهند شد.
وی در ادامه با بیان اینکه از خرداد ۹۷ تا فرودین ۹۸ بیش از ۳۱۲ هزار پرونده ورودی داشته ایم؛ تاکید کرد: در مدت مشابه یعنی از خرداد ۹۸ تا فروردین ۹۹ تعداد ورودی پرونده ها به ۲۷۲ هزار و ۱۱۲ فقره کاهش یافته است که بخش مهمی از این کاهش پرونده به دلیل تشکیل واحدهای مشاوره ای و ارشادی در دادگستری استان یزد بوده است.
رئیس کل دادگستری استان یزد در ارتباط با پرونده‌های مسن این نهاد از سال ۹۷ به قبل گفت: ۱۱ هزار و ۸۰۹ فقره پرونده مسن را رسیدگی کردیم که معادل ۸۰ درصد پرونده های موجود بود.
دهشیری با بیان اینکه ویروس کرونا سبب شد برای حفظ سلامت کارمندان، مردم و وکلا اوقات دادرسی لغو شود؛ افزود: در صورتی که شیوع کرونا نبود، روند رسیدگی به پرونده‌ها با حرکت جهادی بسیار خوب صورت گرفته با سرعت پیگیری می‌شد.
رئیس کل دادگستری استان یزد تصریح کرد: در بحث پیشگیری و مقابله با شیوع کرونا همکاری بسیار خوبی با ستاد استانی کرونا داشتیم که از جمله مهمترین این اقدامات می‌توان به بازرسی‌های مکرر و سرزده از داروخانه‌ها، فروشگاه‌های کالاهای پزشکی و اقلام بهداشتی، کشف هزاران لیتر اتانول، دستگیری ۶ نفر در ارتباط با هفت هزار لیتر اتانول، پلمپ موقت سه داروخانه و یک فروشگاه محصولات پزشکی به دلیل عدم عرضه، تزریق اکسیژن مایع به بیمارستان‌های ابرکوه، بهاباد، تفت و میبد و کشف ۱۷۰ هزار دستکش اشاره کرد.

46

کد خبر 1382067

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =