۰ نفر
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۴
احتمال آبگرفتگی در ۱۵ استان

میزان نوشت: به گفته کارشناس سازمان هواشناسی، امروز رگبار و رعد و برق و وزش باد در ۱۵ استان کشور منجر به آبگرفتگی معابر می‌شود.

کبری رفیعی، کارشناس سازمان هواشناسی گفت:امروز در نیمه‌غربی کشور و در مناطقی از شمال‌شرق بارش باران و در برخی مناطق رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد، پیش‌بینی شده است.

وی افزود: امروز بارش‌ها در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، همدان و مرکزی، کرمانشاه، کردستان، شمال خراسان رضوی، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نوار غربی اصفهان و شمال شرق خوزستان و نیمه غربی استان‌های فارس و بوشهر، شدت دارد.

این کارشناس اظهار کرد: در استان‌های مذکور، بالاآمدن آب رودخانه ها، احتمال آبگرفتگی معابر و همچنین برخورد صاعقه پیش بینی شده است.

رفیعی ادامه داد: فردا بارش در بیشتر مناطق کشور به جز بخش‌هایی از سیستان و بلوچستان، ادامه دارد. همچنین مناطق مستعد بارش تگرگ را خواهند داشت.

وی افزود: روز جمعه در نوار شمالی کشور به ویژه بخش‌های شمال‌شرق، فعالیت سامانه، ادامه خواهد یافت.

کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: این سامانه بارشی، به تدریج از اواخر وقت جمعه از کشور خارج می‌شود. مجددا سامانه بارشی جدیدی از شنبه از نوار غربی وارد کشور می‌شود که ابتدا نوار غربی کشور و به تدریج نیمه غربی، بخش‌هایی از مرکز و شرق کشور را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.

رفیعی گفت: امروز دریای‌خزر و پنجشنبه مرکز و شمال خلیج‌فارس، مواج و متلاطم خواهند بود.

وی با اشاره به وضعیت جوی پایتخت افزود: امروز آسمان تهران کمی ابری است و در بعدازظهر افزایش ابر خواهد داشت. در اوایل شب نیز برای پایتخت، رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی شده است.

۴۷۲۳۲

کد خبر 1382495

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =