مستند «همه نیمه من» روایت سه زندگی خاص، آنلاین اکران می‌شود

اکران آنلاین فیلم مستند «همه نیمه من» ساخته مهدی موسوی برزکی از پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت در سایت هاشور آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فیلم مستند «همه نیمه من» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مهدی موسوی برزکی از روز پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ساعت ۱۹ در سایت هاشور به صورت آنلاین نمایش داده می‌شود.

مستند «همه نیمه من»، مضمونی اجتماعی دارد و برشی از زندگی سه ترنسکشوال ام تو اف (مرد به زن) به نام‌های آتوسا، نهال و شهرزاد است که با مسئله تغییر جنسیت روبرو هستند. این فیلم سعی می‌کند با رویکردی متفاوت به بخشی ندیده از زندگی ترنس‌هایی بپردازد که علی‌رغم رودرویی با مسائل و مشکلاتی که با آن مواجه هستند، در تلاشند به هویت اصلی خود دست یابند.

این مستند ۵۷ دقیقه‌ای شرایط زندگی ترنس‌های ام تو اف را با سه رویکرد پذیرفتن شرایط موجود قبل از عمل جراحی، تلاش تا مرحله رسیدن به عمل جراحی و در نهایت به زندگی پس از عمل، سعی دارد ذهن مخاطب را به ورای مساله تطبیق جنسیت در جامعه سوق داده و با بیان ابعاد روانشناسانه و فلسفی حاکم اشاره‌ای به عواقب نادیده گرفته شده در جامعه این افراد پرداخته و با ارائه تصویری منصفانه از تاثیرات آن در اجتماع و خانواده سخن بگوید و حق انتخاب را برای بهتر زیستن به خود افراد ترانسکشوال معطوف سازد.

به گفته مهدی موسوی برزکی، تحقیق و پژوهش این فیلم ۶ ماه طول کشیده و فیلمبرداری آن در ۱۳ جلسه و طی چند مرحله در شهرهای همدان و تهران انجام شده است.

دیگر عوامل این مستند عبارتند از مهدی موسوی برزکی (کارگردان)، رضا قاسمی (فیلمبردار)، حمید زیبا کلام (صدابردار)، حجت اله معراج (تدوین)، علی گرجی (دستیار کارگردان).

بر این اساس، مستند «همه نیمه من» پیش از این تندیس بهترین کارگردانی انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند ایران، برگزیده هیات انتخاب سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، منتخب نهمین جشن مستقل فیلم مستند ایران، منتخب شانزدهمین جشنواره فیلم تصویر سال و منتخب پنجاه و نهمین جشنواره منطقه ای سینمای جوانان ایران را به دست آورده است.

فیلم مستند «همه نیمه من» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مهدی موسوی برزکی از ساعت ۱۹ روز پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت اکران آنلاین می‌شود.

۲۵۸۲۴۵

کد خبر 1382701

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =