مهرداد زاهدیان:نمایش فیلم‌های هنری در قالب وی او دی‌ها کمک کننده است

مهرداد زاهدیان معتقد است به دلیل آشفتگی ناشی از بحران کرونا مهم‌ترین کمکی که می‌توان به سینمای هنری و تجربی کرد نمایش فیلم‌ها در قالب وی او دی‌ها است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مهرداد زاهدیان مستندساز درباره اینکه برای نجات سینمای هنری و تجربی در دوران کرونا و پساکرونا چه باید کرد، گفت: در حال حاضر بحران کرونا و بهم ریختگی روابط اجتماعی روی تولیدات، عرضه و نمایش فیلم‌ها تاثیر گذاشته است. سینمای هنری و تجربی که علاقه‌مندان خود را در میان بخش فکور جامعه جستجو می‌کند نیز تحت تاثیر این بحران قرار دارد. هنر فارغ از هر شاخه‌ای که باشد همواره نیازمند حمایت بوده است و گمان می‌کنم در کشورهای پیشرو در عرصه هنر نیز این پشتیبانی در طول تاریخ وجود داشته است.

وی ادامه داد: به دلیل آشفتگی ناشی از بحران کرونا در این مقطع تولیدات و عرضه فیلم‌ها در سینما فعلا متوقف است. در وضع موجود شاید نمایش فیلم‌ها در قالب وی او دی‌ها کمک کننده باشد تا هم ارتباط بین محصولات فرهنگی و مخاطبان برقرار بماند و هم فیلمسازان بتوانند از این شرایط استفاده کنند و به عرضه آثارشان در عرصه جهانی دست پیدا کنند. ایجاد سازوکاری که بتواند فیلم‌ها را در سطح وسیع به علاقه‌مندان این نوع سینما برساند، مهم‌ترین کمکی است که می‌توان به سینمای هنرتجربه کرد.

کارگردان «زمستان است» درباره فعالیت سینمای هنروتجربه در دوران پساکرونا گفت: داشتن یک سالن مشخص و ثابت در سینما، خواسته همیشگی هنروتجربه بوده است و جزو ملزومات به حساب می‌آید. این موضوع در پساکرونا قطعا باید جدی‌تر پیگیری شود تا علاقه‌مندان هنروتجربه بتوانند برای نمایش فیلم‌ها برنامه‌ریزی بهتری داشته باشند.

زاهدیان افزود: اما فراتر از آن گمان می‌کنم هنروتجربه که نمایش و عرضه فیلم‌های هنری و تجربی را برعهده دارد، می‌تواند در زمینه تولید محصولات پشتیبانی و حمایت از آن‌ها نیز کمک کند و فکر می‌کنم این موضوع باید در اساسنامه هنروتجربه لحاظ شود. خوب است هنروتجربه به سازکاری برای بیندیشد تا بتواند برای تولید فیلم‌های هنری و تجربی  مشاوره‌هایی ارایه بدهد. این مشاوره‌ها می‌تواند از پیش تولید تا نمایش را دربرگیرد.

وی در پایان با اشاره به اینکه مهم‌ترین منابع در ایران در اختیار دولت است، ‌درباره وظایف دولت برای نجات این سینما در دوران پساکرونا گفت: سینما در ایران همیشه نیازمند حمایت بوده است و از سوی دیگر فیلم‌های هنری در همه جهان همواره از حمایت‌هایی برخوردار هستند. درخواست حمایت از سینما نامعقول نیست چراکه منابع در اختیار دولت است و باید به سینما به ویژه سینمای هنروتجربه که تنها متولی اکران فیلم‌های هنری و تجربی است، کمک کند. حال این حمایت‌ها می‌تواند در بحث تولید فیلم‌ها و یا تبلیغات و عرضه آن‌ها باشد.  

258258

کد خبر 1382749

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =