صداوسیما با اطلاع رسانی خوب در اجرای عدالت با دستگاه قضایی سهیم است

رئیس کل دادگستری استان یزد با بیان اینکه صدا و سیما با دستگاه قضا در اجرای عدالت سهیم است گفت: علیرغم محدودیت های دستگاه قضا در اطلاع رسانی، صدا و سیما به عنوان حلقه ارتباطی نقش موثری در ظهور و بروز تلاش ها و خدمات دستگاه قضایی دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ غلامعلی دهشیری در دیدار با مدیر کل صدا و سیمای مرکز یزد با اشاره به سفر ریاست قوه قضائیه به استان در سوم بهمن سال گذشته گفت: این سفر یک روزه، سفر پر خیر و برکتی برای استان و دستگاه قضا بود و مصوبات خوبی را به همراه داشت.
وی با تقدیر از همراهی صدا و سیمای مرکز یزد در پوشش رسانه ای این سفر با تمام ظرفیت و توان خود گفت: امیدواریم این همراهی، همکاری  و صداقت در ادامه استمرار داشته باشد.
دهشیری با بیان اینکه صدا و سیما مکمل دستگاه قضا در اجرای عدالت و احیای حق است افزود: علیرغم محدودیت های دستگاه قضا در اطلاع رسانی، صدا و سیما به عنوان حلقه ارتباطی موثر می تواند در دیده شدن فعالیت های این دستگاه و مردمی شدن آن موثر باشد.
 وی با اشاره به ارتباط خوب دستگاه قضا با رسانه های استان تصریح کرد: قطعا تا آنجا که مقدور باشد در اطلاع رسانی اقدامات و فعالیت های صورت گرفته در این زمینه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم بود.
دهشیری با تقدیراز روحیه مردمی مدیران صدا و سیمای مرکز یزد گفت: این روحیه سبب تغییر نگاه مردم استان نسبت به عملکرد صدا وسیما شده است.
وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و چالش های ناشی از آن گفت: صدا و سیمای استان با تولید برنامه و تهیه محتوا، پوشش خبری گسترده فعالیت های دولتی و مردمی در کنار کادر درمان و بهداشتی، نیروهای مسلح و مجموعه های خیرین و مردمی استان در مقابله و مدیریت این بیماری خوش درخشید.
دهشیری در ادامه مردمی کردن فعالیت های دستگاه قضا استان را از اولویت های دادگستری در سال جهش تولید اعلام کرد و بیان داشت: در این راستا سلسله نشست های مدیران قضایی با حضور نخبگان و اقشار جامعه  و با هدف ارتقاء سرمایه اجتماعی، استماع ایده و دیدگاه ها، تبیین دستاوردها، موانع و مشکلات در دستور کار قرار گرفت و نخستین جلسه آن با توجه به اوضاع کرونایی و پسا کرونایی کشور با حضور اصناف و بازاریان برگزار شد که مصوبات خوبی را به همراه داشت.
رئیس کل دادگستری استان یزد با اشاره به تحول عظیم صورت گرفته در 11 ماهه گذشته در دادگستری استان اظهارداشت: با بهره گیری از ظرفیت مدیران جوان در این مجموعه شاهد کاهش قابل توجه ورودی، مختومه، مانده و پرونده ها مسن بوده ایم و کاهش ورودی از طریق یک سری فعالیت های غیر قضایی و مدیریتی صورت گرفته است.
وی افزود: رسیدگی به  حدود 10 هزار پرونده معوق از دیگر فعالیت های شاخص دادگستری استان بود که از اقدامات جهادی کارکنان دستگاه قضایی استان است و این امر تنها با برنامه ریزی و همت جهادی در دوران تحول دستگاه قضا امکان پذیر بود.
دهشیری با بیان اینکه اوقات دادرسی در برخی از شعب 7 روز  شده افزود: البته بحران کرونا این روند را کند کرد لذا سعی کرده ایم ضمن دورکاری در این ایام و برگزاری جلسات بصورت ویدئو کنفرانس و با ارتباط گیری با بدنه موثر جامعه و رفتن به سمت شناسایی مشکلات، چالش ها را کاهش دهیم.
وی افزود: تشکیل دو شعبه ویژه حل اختلاف صلحی در حوزه صنعت و معدن با حضور افراد خوشنام این حوزه در شهرک صنعتی و پیگیری تشکیل یک شعبه شورای صلحی در اتاق اصناف از جمله برنامه های دستگاه قضا استان جهت افزایش روند صلح و سازش و کاهش پرونده های ورودی است.
وی بر لزوم توجه به پیوست و رسالت تبلیغ و تبیین رسانه در جهت فرهنگسازی از طریق تولید برنامه تاکید کرد و افزود: دستگاه قضا آمادگی دارد تا  سهم صدا و سیما از بند چ ماده 37 قانون احکام دائمی برنامه توسعه کشور را از طریق سازمان بازرسی استان پیگیری کند. 
در این نشست که قائم مقام و معاونین دادگستری استان نیز حضورداشتتند از مدیر کل، قائم مقام، معاونین و روابط عمومی صدا و سیمای  مرکز یزد به پاس تلاش در پوشش رسانه ای سفر ریاست قوه قضائیه و همکاری در برنامه های هفته قوه قضاییه با اهدای لوح سپاس، تقدیر شد.

48

کد خبر 1383061

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =