سیر نزولی بستری در قم به معنای پایان کرونا نیست

قدیر گفت: استان قم، شرایط نزولی از نظر تعداد بستری‌ دارد، اما این امر خیال ما را بابت پایان کرونا راحت نمی‌کند.

به گزارش خبرآنلاین از قم ،به نقل از دانشگاه علوم پزشکی قم، قدیر،رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در جلسه پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس در استان گفت: سیر بیماران بستری در قم نزولی است، اما به معنی پایان کرونا نیست.

او  با ذکر این مطلب که فضای شهر و عدم رعایت برخی از مردم نگران کننده است، افزود: پس از بحران کووید۱۹ ما با یک وضعیت نرمال جدید روبرو خواهیم بود که باید شیوه زندگی مردم تغییر کند،چرا که مدت‌ها با ویروس کرونا خواهیم بود و لذا باید با توجه به این شرایط، شیوه زندگی را عوض کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: استان قم شرایط نزولی از نظر تعداد بستری‌ها را دارد، اما این امر خیال ما را بابت پایان کرونا راحت نمی‌کند، چرا که بسیاری از ناقلین در سطح شهر در حال تردد بوده و هیچ علائمی نیز ندارند

او بیان کرد: مراکز بهداشتی علاوه بر اقدامات و برنامه‌هایی که در خصوص کرونا انجام می‌دهند، باید دیگر تکالیف خود از جمله واکسیاسیون اطفال و کنترل بقیه بیماری‌ها را نیز با انجام دهند.

قدیر افزود: خروج از قرنطینه باید آرام آرام صورت گیرد و نباید یک دفعه همه چیز را تمام شده تلقی کرد چرا که زحمات صورت گرفته در مقابله با ویروس به هدر می‌رود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان کرد: متاسفانه فضای شهر به گونه‌ای است که انگار ویروس تمام شده است و این امر خطرناک است و جای نگرانی دارد. باید در اماکن عمومی و اجتماعات همواره از ماسک و دستکش استفاده شود.

اوگفت: ثابت نشده است کسانی که آنتی بادی بالایی نسبت به کووید ۱۹ دارند، قطعا ایمن هستند، بلکه این افراد نیز باید مباحث حفاظت فردی را رعایت کنند.

۴۸

کد خبر 1383134

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =