۱ نفر
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰
سامانه بارشی جدید در راه ایران

میزان نوشت: یک کارشناس سازمان هواشناسی به تشریح وضعیت آب و هوایی سراسر کشور در دو روز آینده پرداخت.

فریبا  گودرزی، کارشناس سازمان هواشناسی به تشریح وضعیت آب و هوایی سراسر کشور در دو روز آینده پرداخت و گفت: برای بیشتر مناطق کشورمان امروز شنبه در ساعات بعدازظهر تا اوایل شب با رگبار باران، رعد و برق، وزش شدید موقتی و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی می‌شود.

گودرزی با بیان اینکه شدت بارش‌ها برای امروز در شمال غربی کشورمان بیشتر خود را نشان خواهد داد. تصریح کرد: در روز یکشنبه این شرایط در سایر مناطق به جز جنوب سیستان بلوچستان، شرق هرمزگان و جنوب خوزستان تداوم داشته و در روز دوشنبه هم بارش در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس هواشناسی تصریح کرد: اگرچه سامانه بارشی به تدریج در روز دوشنبه از کشورمان خارج شده، اما در بعدازظهر سه شنبه سامانه بارشی جدیدی از سمت شمال غرب و غرب وارد کشور شده و بارش‌ها در این مناطق آغاز خواهد شد.

گودرزی خاطرنشان کرد: این سامانه بارشی در روز چهارشنبه تقویت شده و علاوه بر شمال غرب و غرب، دامنه‌های البرز و دامنه‌های زاگرس را هم دربرمی‌گیرد و در این مناطق شاهد بارندگی خواهیم بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: تهران هم امروز هوای کمی تا نیمه ابری را خواهد داشت که در برخی ساعات با وزش باد همراه خواهد بود. در ساعات بعدازظهر تا اوایل امشب انتظار بارش‌های پراکنده و گاهی با رگبار و رعد و برق را هم باید داشته باشیم.

گودرزی در پایان خاطرنشان کرد: ۲۵ درجه سانتیگراد هم بیشینه دمای هوای تهران در امروز شنبه خواهد بود.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1383586

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =