۰ نفر
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
اقدامات سازمان سینمایی در روزهای شیوع کرونا

رئیس سازمان سینمایی با تاکید بر اینکه جبران ضرر و زیان صنعت سینما در پی شیوع ویروس کرونا یکی از اولویت های اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است گفت: در جلسات متعدد بررسی آسیب های کرونا مقرر شده است تا از قشرهای آسیب پذیر سینما از طریق پرداخت مستقیم و همچنین فعالیت‌هایی که بر اثر کرونا دچار آسیب و تعطیلی شده‌اند، حمایت شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسین انتظامی درباره روند حمایتی سازمان امور سینمایی در این زمینه از   اسفند ۱۳۹۸ تا کنون اظهار کرد: حمایت از آسیب های وارده به صنعت سینمای ایران موضوعی است که مدیران دولتی سینما  درباره آن اتفاق نظر دارند و سازمان سینمایی با حداکثر توان خود در این موضوع اهتمام داشته و با کمک فعالان صنفی به ترمیم آسیب های وارده خواهیم پرداخت.

تصویب بسته های حمایتی در کارگروه بررسی آسیب های کرونا

او با اشاره به توقف صدور پروانه ساخت آثار سینمایی و برگزاری کارگروه بررسی آسیب های کرونا در سینما گفت: تا کنون در۶ جلسه برگزار شده این کارگروه، پیشنهادات و بسته های حمایتی مختلف مطرح و مورد تصویب قرار گرفته است.

انتظامی در عین حال تصریح کرد: از جمله این بسته های حمایتی می توان به تعویق پرداخت اقساط اعضای خانه سینما به مدت سه ماه و پرداخت وام قرض‌الحسنه به سینماهای بخش خصوصی به ازای هر پرده ده میلیون تومان (به شرط عدم اخراج کارکنان ) اشاره کرد.

به گفته رئیس سازمان سینمایی، پرداخت هزینه سهم کارفرمای بیمه تامین اجتماعی کارکنان آموزشگاه‌ها، لابراتورها، شرکت های پخش و سینماها از طریق اعتبارات حمایتی سازمان سینمایی از اسفند ماه تا زمان بازگشایی سالن های سینما و حمایت از فیلم های سینمایی اکران‌نشده درصورت عرضه در شبکه نمایش خانگی است که معادل ۲۰ درصد مبلغ قرارداد علاوه بر قراردادی که با آن سامانه ها دارند از دیگر موارد حمایتی از سوی این سازمان در این ایام است.

ثبت نام سه هزار و ۶۴۵ نفر در سامانه حمایت

رئیس سازمان سینمایی با اشاره به  ثبت اطلاعات فعالان سینما که در اثر کرونا دچار آسیب شده اند در سامانه hemayat.samfaa.ir  خاطر نشان کرد : در این سامانه سه هزار و ۶۴۵  نفر ثبت نام کرده اند و بررسی ها با اولویت افراد ضعیف‌تر و آسیب دیده بیشتر ناشی از بیکاری کرونا و بر اساس اطلاعات دریافتی، فرمول‌ها و اولویت‌ها خواهد بود و در نهایت با مطابقت اطلاعات خانه سینما و صندوق اعتباری هنر، بسته‌های مختلف حمایتی برای گروه‌های مختلف تعریف خواهد شد.  

انتظامی درباره زمان احتمالی بازگشایی سالن های سینما اعلام کرد: ضوابط بازگشایی سالن های سینما در ۱۵ بند برای ارائه به ستاد ملی مبارزه با کرونا آماده و تدوین شده است  و پس از کسب تکلیف نهایی از این ستاد بر اساس قوانین بهداشتی ابلاغ شده نسبت به بازگشایی سالن های سینما اقدام می شود.

وی در پایان تاکید کرد: تاکنون مصوبات و نتایج کارگروه بررسی آسیب های کرونا اطلاع رسانی شده و مصوبات جلسات آینده هم به طور مرتب اطلاع رسانی خواهد شد.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1383631

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =