۲ نفر
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳
خبر خوب محققان کره جنوبی درباره کروناویروس

ایسنا نوشت: گروهی از متخصصان علوم پزشکی در کره جنوبی مدعی شدند که یافته‌های جدید آنها نشان می‌دهد فردی که از بیماری کووید-۱۹ بهبود یافته است بار دیگر به این بیماری مبتلا نمی‌شود.

این محققان در عین حال می‌گویند مواردی که بعنوان ابتلای دوباره به ویروس کرونا گزارش شده است در واقع به این دلیل بوده که نتایج آزمایش‌ها نادرست بوده‌اند.

متخصصان مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها در کره جنوبی بعد از بررسی مواردی که گفته می شد ابتلای دوباره به کووید- ۱۹ است به این نتیجه رسیدند که فعال شدن مجدد این ویروس در بدن انسان غیرممکن است.

تا پیش از این اعتقاد بر این بود که ۲۷۷ بیمار در کره جنوبی مانند تعدادی از بیماران در چین و ژاپن برای دومین بار به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند و همین موضوع نگرانی‌ها درباره امکان جهش ژنتیکی این ویروس را افزایش داده بود.

با این حال تجزیه و تحلیل ژنتیکی ویروس کرونا هیچ گونه تغییر مهمی را نشان نمی‌دهد که بتواند این ویروس را از چشم سیستم ایمنی بدن پنهان کند.

آزمایش‌های اخیر متخصصان و محققان کره جنوبی نشان می دهد تست افرادی که گفته می شود برای بار دوم به کرونا مبتلا شده‌اند به این دلیل مثبت گزارش شده است که آزمایش‌ها قادر به تشخیص ویروس زنده از نمونه های بی‌آزار و مرده کرونا در بدن فرد بهبود یافته نبوده‌اند.

متخصصان مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها کره جنوبی می گویند برخلاف سایر ویروس ها مانند اچ.آی.وی و آبله مرغان که می تواند در هسته سلول‌های بدن انسان وارد شوند و برای سال‌ها قبل از فعال شدن پنهان بمانند، ویروس کرونا بیرون از هسته سلول فرد میزبان باقی می‌ماند.

دکتر «اوه میونگ دون» از این مرکز تحقیقاتی می‌گوید معنی این یافته این است که ویروس کرونا ایجاد عفونت مزمن نمی‌کند و نمی‌تواند دوباره عود کند و بنابراین ابتلای دوباره به آن بعید است اما ممکن است در آینده، ویروس کرونا جهش پیدا کند و فردی که از کووید-۱۹ بهبود یافته را مانند ابتلا به آنفلوآنزا بیمار کند.

بر اساسا گزارش‌هایی که از ابتلای مجدد به کووید-۱۹ منتشر شده بود، سازمان جهانی بهداشت به دولت ها هشدار داده بود که در استفاده از «گواهی ایمنی» برای افرادی که از بیماری کووید-۱۹ خوب شده اند، احتیاط کنند. گواهی ایمنی روش پیشنهادی است برای پایان دادن به قرنطینه افرادی که در بدنشان آنتی‌بادی کرونا تولید شده است و بنابراین می توانند فعالیت معمولشان را از سر بگیرند.

این در حالیست که سازمان جهانی بهداشت همچنان کروناویروس را تهدیدی برای سلامت جهانیان می‌داند.

به گزارش یورونیوز،‌ در کره جنوبی بیش از ۱۰ هزار نفر به ویروس کرونا آلوده شده اند و تاکنون ۲۵۰ نفر (۲.۳ درصد) جانشان را از دست داده اند که از میانگین جهانی ۳.۴ درصد مرگ کمتر است.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1383662

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =