۰ نفر
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
چه کسانی از وام مسکن استقبال کردند؟

تسنیم نوشت: مدیر امور اعتباری بانک مسکن با اشاره به استقبال انبوه‌سازان حرفه‌ای از وام ساخت مسکن، گفت: نرخ سود تسهیلات بدون سپرده ۱۸ درصد و از محل اوراق ۱۷.۵ درصد است.

محمدحسن علمداری گفت: امسال نیز بیشترین میزان افزایش سقف تسهیلات برای سازندگان دارای صلاحیت که از فناوری های نوین با هدف کاهش انرژی استفاده می کنند اعمال شده و از ۱۷۰ میلیون تومان در سال گذشته به ۲۵۰ میلیون تومان در سال ۹۹ افزایش یافته است.

وی افزود:‌ مطابق با سیاست های اعتباری سال جاری، بانک مسکن سقف تسهیلات پرداختی به انبوه سازان را چنانچه صلاحیت حرفه ای داشته و در پروژه های ساختمانی خود از فناوری های نوین استفاده کنند در شهر تهران به ۲۵۰ میلیون تومان، در مراکز استان ها و شهرهای بیش از ۲۰۰ هزار نفر به ۲۲۰ میلیون تومان و در سایر شهرها به ۱۸۰ میلیون تومان افزایش داده است.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن یادآور شد: سقف تسهیلات انبوه‌سازانی که دارای صلاحیت حرفه ای هستند اما در ساخت و سازهای خود از فناوری نوین که منجر به کاهش مصرف انرژی می شود استفاده نکنند در شهر تهران ۲۰۰ میلیون تومان، در مراکز استان ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر ۱۷۰ میلیون تومان و در سایر شهرها ۱۴۰ میلیون تعیین شده است.

علمداری گفت: اگر مشتری به عنوان سازنده غیرحرفه ای ورود کند سقف تسهیلات پیش بینی برای وی در تهران ۷۰ میلیون تومان، در مراکز استان ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر معادل ۶۰ میلیون تومان و در سایر شهرها  ۵۰ میلیون است.

وی همچنین افزود:  نرخ سود تسهیلات بدون سپرده ۱۸ درصد و از محل اوراق ۱۷.۵ درصد است. البته چنانچه سازندگان در پروژه های خود از فناوری نوین استفاده کنند بانک مسکن مجموعا یک درصد دیگر نرخ سود تسهیلات پرداختی را برای این گروه از سازندگان کاهش خواهد داد.

وی تاکید کرد: متناسب با ابعاد پروژه و هزینه های باقی مانده از پروژه، میران پیشرفت فیزیکی پروژه برای اعطای تسهیلات به سازندگان حداقل ۲۰ درصدی پیش بینی شده است.

۲۲۳۲۳۱
کد خبر 1383993

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =