خبر وزیر اقتصاد درباره وضعیت بورس در نیمه دوم سال/ در خرید سهام عجله نکنید

وزیر اقتصاد اعلام کرد: در نیمه دوم سال نیز عرضه‌هایی خواهیم داشت و مردم نباید در خرید سهام شتابزده عمل کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فرهاد دژپسند امروز در نشست با فعالان بخش خصوصی برای بررسی فرصت‌های استفاده از ظرفیت بازار سرمایه برای تامین مالی بنگاه‌ها و بخش خصوصی با دعوت از بخش خصوصی برای حضور در بازار سرمایه و تأمین مالی از طریق بورس گفت: شرکت‌های بخش خصوصی در این زمینه آمادگی دارند. 

دژپسند گفت: بخش خصوصی باید برای تامین سرمایه ثابت و سرمایه در گردش تکیه گاه جدی اش بازار سرمایه باشد.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه تأمین مالی به طور سنتی بیشتر از طریق شبکه بانکی انجام می‌شود افزود: سال گذشته شبکه بانکی ۹۷۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات داده و بازار سرمایه ۲۷۵ هزار میلیارد تومان تامین مالی کرده است.

وزیر اقتصاد: مردم در خرید سهام شتابزده عمل نکنند

وی گفت: برای رسیدن به جهش تولید و داشتن رشد مطلوب حداقل باید هزار هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری داشته باشیم که در این زمینه باید از ظرفیت بازار سرمایه استفاده شود.

دژپسند افزود: سازمان بورس و اوراق بهادار نیز باید با تقویت فناوری و ابزارها و همچنین تقویت منابع انسانی خود زمینه لازم را برای جذب بیشتر سرمایه‌ها فراهم کند.

وزیر اقتصاد همچنین در حاشیه این جلسه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه عرضه‌های اولیه و حمایت از بازار سرمایه و بورس ادامه خواهد داشت،! گفت: در نیمه دوم سال نیز عرضه‌هایی خواهیم داشت و مردم نباید در خرید سهام شتابزده عمل کنند.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1384065

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =