کسب رتبه اول سازمان جهادکشاورزی استان قزوین در کشور

استان قزوین در اجرای سامانه های نوین آبیاری رتبه اول را در بین استانهای کشور کسب کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ فاطمه خمسه، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت:  بر اساس ارزیابی انجام شده توسط وزارت جهادکشاورزی در زمینه عملکرد توسعه سامانه های نوین آبیاری سازمان جهاد کشاورزی  استان ها در سال ۱۳۹۸،  استان قزوین  در اجرای سامانه های نوین آبیاری  نسبت به سطوح ابلاغی با ۱۱۷درصد پیشرفت  رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داده است.
او اظهار کرد: همچنین این استان در بین سایر استان ها از نظر پیشرفت فیزیکی طرح توسعه سامانه های نوین در سال گذشته حائز رتبه پنجم شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین به برنامه و عملکرد توسعه سامانه های نوین آبیاری در استان  اشاره کرد و ادامه داد: طی سال گذشته ۸۳۸۵ هکتار سامانه نوین آبیاری در قالب ۳۳۰ در استان اجرا شد که  از این میزان  ۵۳۲۶ هکتار  طرح  اجرا و به پایان رسیده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین افزود: همچنین ۳۰۵۹هکتار سامانه نوین آبیاری در  قالب ۱۵۲طرح در حال اجرا است که از این میزان ۳۶۰هکتار بارانی ، ۱۹۳۰هکتار قطره ای و ۷۶۹ هکتار بصورت آبیاری کم فشار در دست  اجرا است.
او با اشاره  مصوب سفر هیات دولت در اجرای  ۲۰هزار هکتار سامانه نوین ابیاری در استان گفت:  کل مصوبه ۲۰هزار هکتار اجرا و آماده افتتاح است.
به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در حال حاضر در  بیش از ۵۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان سامانه نوین آبیاری اجرا شده است.

48

کد خبر 1384098

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =