۰ نفر
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۵
کدام تیم‌ها در منظقه سقوط قرار دارند؟

با اینکه هنوز زمان شروع دوباره مسابقات لیگ برتر اعلام نشده اما تنوز لیگ برتر در انتهای جدول داغ است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ نگاهی به رتبه های پایین در جدول لیگ به ما می گوید که در حال حاضر 5 تیم به طور جدی خطر سقوط را حس می کنند. پارس جنوبی با 20 امتیاز دوازدهم است،گل گهر سیرجان با 19 امتیاز سیزدهم است و سایپا هم با همین مقدار امتیاز در رده بعدی ایستاده و تیم های شاهین بوشهر و پیکان هم به ترتیب با 16 و 15 امتیاز تیم هایی هستند که به قعر جدول چسبیده اند و به حکم جدول فعلی سقوط کننده ها به لیگ پایین تر خواهند بود.

با این حال این جدول به هیچ وجه نمی تواند تعیین کننده باشد به این علت که اولا تیم هایی نظیر شاهین بوشهر و گل گهر سیرجان با تغییر سرمربی خود در نیم فصل دوم و جذب بازیکنانی جدید،روند نتیجه گیری مثبتی را آغاز کرده اند و اگر بتوانند با از سر گیری مسابقات به نتایج نسبتا خوب خود ادامه دهند،این شانس را دارند تا با کسب امتیازات لازم از 9 بازی باقی مانده حکم بقای خود در لیگ برتر را امضا کنند. از طرفی دیگر مسابقات رو در رویی که تیم های پایین جدولی باهم خواهند داشت هم می تواند نقش تعیین کننده ای در معرفی سقوط کننده ها و باقی مانده ها داشته باشد. به عنوان مثال تیم پیکان که در حال حاضر در جدول شانزدهم است،باید با تیم های گل گهر،سایپا و پارس جنوبی جم رو به رو شود و کسب امتیازات لازم از این جدال ها می تواند کمک کند تا شاگردان عبدالله ویسی در لیگ برتر بمانند.

بررسی جدول فصل گذشته لیگ و مقدار امتیازاتی که تیم های سقوط کننده کسب کرده اند نشان می دهد که ماندن در لیگ برتر به طور معمول به حداقل 25 امتیاز نیاز دارد بنابراین تیم هایی نظیر شاهین و پیکان اگر به فکر فرار از قعر جدول هستند،باید برای بقا در لیگ حداقل 3 الی 4 مسابقه آتی خود را با برد پشت سر بگذارند و چشم انتظار لغزش سایر کاندیداهای سقوط باشند.

مشروح این گزارش را اینجـــــــــــــــــــــا بخوانید.

256 43

کد خبر 1384189

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =