تجربه طراح لوگوی «آقازاده» از همکاری با کارگردان و تهیه‌کننده سریال «پدر»

مهر نوشت: مهدی میرباقری طراح نامواره سریال «آقازاده» ضمن ارائه توضیحاتی درباره تداعی خشونت و خون در این طرح، از آشنایی سازندگان این سریال با ذائقه مخاطبان گفت.

مهدی میرباقری طراح، گرافیست و نقاش مدرنیست که هفته گذشته از نامواره سریال «آقازاده» با طراحی او رونمایی شد، گفت: با صحبت‌هایی که با بهرنگ توفیقی و حامد عنقا داشتم در جریان فضای کلی سریال قرار گرفتم. اتودهای مختلفی را زدم که درنهایت این طرح مورد تأیید عنقا قرار گرفت. با توجه به صحبت‌هایی که داشتیم به این نتیجه رسیدم که باید در انتخاب فونت، قلم و رنگ این «تایپوگرافی» دو عنصر خشونت و فاخر بودن منعکس شود؛ البته خشونتی که خیلی برجسته و پررنگ هم نباشد.

وی با اشاره به وجود انحنا و به نوعی رقص حروف در این نامواره افزود: به همین خاطر با ترکیب دو خط نستعلیق و شکسته‌نستعلیق به این خروجی رسیدم که مورد اقبال دوستان و پسند خود من هم بود. بخش عمده این موضوع به احساس و برداشت شخصی من از مفهوم «آقازاده» باز می‌گردد که البته شاید با آن برداشت رایج متفاوت باشد، امّا فکر می‌کنم این حس در مخاطب هم شکل بگیرد و با سریال ارتباط برقرار کنند.

طراح نامواره سریال «آقازاده» عنوان کرد: اگر دقت کنید بین دو واژه «آقا» و «زاده» هم علامت ویرگول مانندی وجود دارد که البته بخشی از اجزای فونت مورد استفاده است، اما پشت همین فاصله که در برگردان انگلیسی عنوان سریال هم وجود دارد معنایی نهفته است. از سوی دیگر، گوشه‌چشمی هم به این رقص فرم‌ها داشته‌ام تا با سوار کردن آنها روی هم علاوه بر زیبایی، نوعی چرخش چشم روی کل عبارت را هم شاهد باشیم.

میرباقری افزود: بافت زمینه نامواره و رنگ قرمز آن به نوعی همان خشونت و خون را تداعی می‌کند و در موشن‌هایی که در روزهای آتی و پیش از آغاز انتشار سریال تهیه می‌شود این خونین بودن لوگو پررنگ‌تر خواهد شد. فعلاً یک لوگوی دو بعدی را طراحی کرده‌ایم تا بر پایه آن، برای تبلیغات فضای مجازی و عنوان‌بندی سریال هم  طراحی داشته باشیم. قاعدتاً طرح پایه و نهایی ما همین نامواره است اما شاید تغییرات جزئی را هم شاهد باشیم.

این نقاش که نمایشگاه‌های بسیاری برپا کرده، در پایان گفت: قطعاً تجربه همکاری با سریال «آقازاده» در کارنامه کاری من یک نقطه مثبت است و از این بابت بسیار خوشحالم. همکاری حامد عنقا و بهرنگ توفیقی همیشه تولید کارهای درجه یکی را به دنبال داشته است. آنها نشان داده‌اند که ذائقه مخاطب را می‌شناسند و کاربلد هستند. مطمئن هستم که «آقازاده» هم از این قاعده مستثنی نیست. من هم منتظر هستم تا ضبط و آماده‌سازی بخش‌های باقی‌مانده سریال تکمیل شود تا به‌عنوان یکی از اعضای گروه «آقازاده» از  دیدن آن لذت ببرم و به این همکاری افتخار کنم.

امین تارخ، امیر آقایی، مهدی سلطانی، ثریا قاسمی، لعیا زنگنه، سینا مهراد، دیبا زاهدی، سامیه لک، مسعود فروتن، سعید داخ، روزبه معینی و امین حیایی با حضور کامبیز دیرباز، هنرمندی نیکی کریمی، نفش آفرینی متفاوتی از جمشید هاشم پور و محمدحسین لطیفی. بازیگران «آقازاده» هستند که تدوین و ساخت موسیقی قسمت‌های ابتدایی سریال «آقازاده» درحال انجام است و به زودی شاهد پخش آن در شبکه نمایش خانگی و سامانه‌های وی او دی خواهیم بود.

۲۵۸۲۵۸
کد خبر 1384474

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =