آزمون دوره ابتدایی برگزار نمی شود

اصغری گفت: امسال به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی مدارس، آزمون دانش‌آموزان پایه ابتدایی توصیفی است و هیچ آزمونی در دوره ابتدایی برگزار نمی‌شود.

 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حسنعلی اصغری، مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه در سالن جلسات اداره‌ کل آموزش و پرورش استان قزوین برگزار شد، با اشاره به هفته بزرگداشت معلم اظهار کرد: جامعه امروز بر این باور است که اگر خواهان ایجاد تغییر و تحولات قابل توجه در کشور و حرکت در مسیر رشد و تعالی هستیم، توجه جدی به مباحث آموزشی و پرورشی لازمه امر است.
او گفت: بنا داریم تا در نظام تعلیم و تربیت تحولات قابل توجهی ذیل اسناد بالادستی و باتوجه جدی به سند تحول بنیادین و برنامه درس ملی ایجاد کنیم و اصلاحاتی در فرآیندهای نظام آموزشی که در حیطه استان است انجام دهیم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین بیان کرد: در نظام اداری و آموزشی به سه شاخص اصلی شامل توجه به مباحث اخلاقی، داشتن رویکرد و پایه علمی و برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت مدیران مورد توجه است.
اصغری افزود: ایجاد کارگروه مشورتی تحول و بهسازی سازمانی یکی از اقدامات در دست اجراست که دارای ۸کمیته با حضور ۱۵ تا ۲۰نفر از افراد خبره و متخصص و صاحب نظر است تا فرایند کارشناسی شده را در آموزش و پرورش طی کنیم ضمن اینکه تصمیم داریم تعامل حداکثری با همه دستگاه‌ها داشته باشیم.
او با اشاره به اجرای کلاس در فضای مجازی تصریح کرد: برگزاری کلاس در فضای مجازی مشکلاتی برای دانش‌آموزان و اولیا و معلمان ایجاد کرده که از جمله آن نبود اینترنت در برخی مناطق، پایین بودن سرعت اینترنت و نداشتن گوشی هوشمند برخی خانواده‌ها است. که در پی ایجاد کمیته‌ای برای رسیدگی به این مشکلات با حضور دستگاه‌ها و نهادهای مربوطه هستیم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: براساس آمار به دست آمده در استان تا تاریخ ۱۱ اردیبهشت ماه حدود ۹۹.۶ درصد مدیران و ۷۷.۱ درصد معلمان در شبکه شاد حضور داشته و همچنین ۵۵.۷ درصد دانش‌آموزان استان در شبکه شاد حضور دارند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به استرداد شهریه از مدارس غیرانتفاعی اضافه کرد: برخی هزینه‌ها مرتبط با حضور دانش‌آموز در کلاس نیست که قطعا کاهش پیدا می‌کند و یا مبالغی که مدارس دریافت کرده اند اما در ازای آن خدمتی ارائه نشده باید بازپس داده شود.
اصغری یادآور شد: برای این منظور کمیته‌ای ایجاد شده که میزان مبالغ دریافتی از اولیا که مرتبط با این بخش است را تعیین و مابه التفاوت هزینه به اولیا بازگردانده شود و یا در محاسبات شهریه سال تحصیلی آینده مدنظر قرار گیرد.
این مقام مسئول با اشاره به اجرای آزمون در مدارس استان ادامه داد: امسال به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی مدارس، آزمون دانش‌آموزان پایه ابتدایی توصیفی می شود و هیچ آزمونی در دوره ابتدایی برگزار نمی‌شود و زمان برگزاری آزمون پایه دوازدهم ۱۷خرداد ماه در ۱۲۶حوزه امتحانی برگزار می شود و سایر مقاطع تحصیلی پس از آزمون پایه دوازدهم تدریجا برگزار می شود.

48

کد خبر 1384515

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =