ابتلای چند کودک به نوعی سندروم التهابی مرتبط با کرونا

تسنیم نوشت: طبق گفته مقامات آمریکایی تاکنون دهها کودک در ایالت نیویورک به دلیل ابتلا به نوعی از سندروم التهابی در بیمارستان بستری هستند.

مقامات بهداشتی آمریکا اعلام کردند ۱۵ کودک از اهالی نیویورک که به ویروس کرونا مبتلا شده بودند، اکنون به علت ابتلا به یک سندروم ناشناخته در بیمارستان بستری هستند.

پایگاه خبری "نیویورک تایمز" نوشت، به گفته مقامات بهداشتی آمریکا، ۱۵ کودک ۲ تا ۱۲ ساله علائم مرتبط با بیماری کاوازاکی را نشان داده‌اند؛ این یک بیماری نادر در کودکان است که باعث التهاب رگ‌های خونی می‌شود.

پزشکان نیویورک در توصیفی این بیماری را «سندروم التهابی مولتی سیستم» نامیدند که به طور بالقوه با ویروس کرونا (کووید۱۹) در ارتباط است.

تاکنون هیچ یک از کودکان جان خود را از دست نداده و در بخش مراقبتهای ویژه بستری هستند.

این سندروم التهابی در هفته‌های گذشته به دلیل شیوع در برخی کشورهای اروپایی که با بیماری کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند، مورد توجه قرار گرفته است.

"هاوارد زوکر"، کمیسر امور بهداشتی آمریکا در مورد این سندروم گفت: « این یک نوع جدید از سندروم التهابی است و مقامات بهداشتی ایالت نیویورک در حال تحقیق روی آن هستند.»

"ماریان ون کرکو"، پزشک سازمان بهداشت جهانی گفت: « برخی از توصیفات اخیر در مورد کودکانی که در اروپا به این سندروم التهابی مبتلا شده‌اند نشان می‌دهد که علائم آن مانند بیماری کاوازاکی است، اما به نظر ‌می‌رسد که گونه نادری از بیماری است.»

او ادامه داد: « تاکنون آنچه می‌فهمیم این است که این عارضه نادر در جمعیت کودکان رخ می‌دهد و مربوط به ویروس کرونا است.»

۴۷۲۳۷

کد خبر 1384815

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =