۰ نفر
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹
وضعیت ترافیکی تهران در ایام قرنطینه

میزان نوشت: به گفته رئیس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک هوشمند پلیس راهور پایتخت، حداقل میزان تردد در ایام قرنطینه برای تهران به ثبت رسیده است.

سرهنگ محمدرازقی در تشریح وضعیت ترافیکی تهران در ایام شیوع ویروس کرونا گفت: با گسترش ویروس کرونا در تهران، تصمیمات بسیاری برای کنترل این بیماری گرفته شد. این تصمیمات بر حجم ترافیک، میزان و شدت تصادفات و فرهنگ رانندگی تاثیر گذاشت.

سرهنگ رازقی گفت: مقایسه میزان ترافیک در اسفندماه سال‌های ۹۶ و ۹۷ نشان می‌دهد در این ماه، ترافیک در طول روز سنگین بود که این مسئله به خاطر نزدیکی به ایام تعطیلات نوروزو افزایش خرید و انجام کارهای عقب افتاده مردم بود. 
وی افزود: طول ترافیک اسفندماه در دو سال قبل، به ۲ هزار کبلومتر رسیده بود. همچنین با نزدیکی به روزهای پایان سال، بر حجم ترافیک افزود می‌شد؛ اما در سال ۹۸، در اسفندماه شاهد حداقل میزان ترافیک در شهر تهران بودیم؛ زیرا از مردم خواسته شده بود از تردد غیرضروری خودداری کنند؛ همچنین مدارس، دانشگاه‌ها برخی صنوف تعطیل بودند.
خلوت ترین روز پایتخت در ۱۸ سال گذشته
رئیس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک هوشمند پلیس راهور پایتخت ادامه داد: ۱۸ اسفندماه که مصادف با تولد حضرت علی (ع) و روز پدر بود؛ در ۱۸ سال گذشته خلوت‌ترین روز تهران محسوب می‌شود. 
وضعیت ترافیکی تهران در ایام قرنطینه
این مقام انتظامی گفت: در مجموع روزانه به طور میانگین ۷۲ درصد ترافیک روزهای اسفندماه سال ۹۸، نسبت به سال ۹۷ کاهش داشت.
وی درباره وضعیت ترافیکی فروردین ماه اظهار کرد: سال ۹۸، تهران به عنوان یک مرکز گردشگری، برنامه‌های زیادی برگزار می‌کرد و مردم از شهرهای دیگر به تهران مراجعه می‌کردند، بنابراین میزان تردد زیاد بود، اما در سال ۹۹ در دوران تعطیلات نوروز
طرح فاصله گذاری اجتماعی به اجرا درآمد و باز هم ترددها کاهش یافت.
سرهنگ رازقی با بیان اینکه دیگر این اتفاق رخ نخواهد داد؛ افزود: در تعطیلات نوروز و روز سیزدهم فروردین ماه (سیزده بدر)، تردد غیرضروری به صفر رسید و تهران حداقل تردد خود را ثبت کرد. به طوریکه خیابان‌ها و بزرگراه‌ها بسیار خلوت بودند و فقط تعداد محدودی از صنوف در ایام اجازه کار کسب کرده بودند.
این مقام انتظامی ادامه داد: در مجموع در ۱۵ روز اول فروردین ماه ۹۹، حجم تردد نسبت به سال گذشته ۹۵ درصد کاهش یافته است.
۴۷۲۳۷
کد خبر 1384824

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =