ادغام پژوهشکده آبخیزداری در موسسه تحقیقات جنگل و مرتع درست نیست

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به تذکر شفاهی خود در صحن علنی مجلس گفت: ادغام پژوهشکده آبخیزداری در موسسه تحقیقات جنگل و مرتع ناشایست است.

 به گزارش خبرآنلاین از کاشان ؛ سیدجواد ساداتی نژاد اظهار داشت: ۱۱ و ۱۲ اردیبهشت دو مناسبت مهم را گذراندیم که یازدهم مربوط به روز جهانی کار و کارگر و دوازدهم روز معلم بود.

وی با بیان اینکه معلمین و کارگران همچون دو بال مهم و حیاتی در توسعه اقتصادی هر کشور هستند، ابراز داشت: این دو قشر زحمتکش می‌توانند با اقدامات و فعالیت‌های خود توسعه صنعتی و آموزشی و به تبع آن توسعه اقتصادی کشور را رقم بزنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ به نام جهش تولید تصریح کرد: رسیدگی به امور معیشتی و زندگی معلمین و کارگران می‌تواند رونق صنعت و سیستم آموزشی ایران و در پی آن رونق و جهش تولید را به همراه داشته باشد.

وی خطاب به رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: ادغام پژوهشکده آبخیزداری در مؤسسه تحقیقات جنگل و مرتع امری نادرست است چرا که با توجه به وقوع سیلاب‌ها در کشور در سال‌های اخیر لزوم پژوهشکده آبخیزداری به طور واضح احساس می‌شود.

دستگاه‌های اجرایی و اداری کشور درباره ایثارگران و آزادگان تفسیر سلیقه‌ای نداشته باشند

ساداتی نژاد همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رشادت‌ها و دلاوری‌های ایثارگران و آزادگان در طول هشت سال دفاع مقدس و بعد از آن خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی و اداری کشور نباید از قوانین ابلاغ شده درباره ایثارگران و آزادگان تفسیر سلیقه‌ای داشته باشند.

وی با بیان اینکه نباید در حق رزمندگان، ایثارگران و آزادگان جفایی صورت بگیرد، بیان داشت: دولت نباید اجازه دهد که عده‌ای با برداشت سلیقه‌ای از قوانین باعث جفا به رزمندگان و ایثارگران بشوند.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت این دو شهر در شیوع کرونا گفت: با توجه به اعلام دولت کاشان هنوز به عنوان یک شهر قرمز شناخته می‌شود و این یعنی هنوز کرونا در کاشان جولان می‌دهد.

مردم نسبت به جدی گرفتن کرونا باید اهتمام بورزند

وی ضمن دعوت از مردم برای رعایت مسائل بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی بیان داشت: هنوز در دوران کرونا هستیم و مردم همچنان نسبت به جدی گرفتن کرونا باید اهتمام ورزند.

ساداتی نژاد با بیان اینکه یکی از مهمترین دغدغه‌های مجلس آینده کمک به معیشت و زندگی مردم و همچنین حل مشکلات اقتصادی جامعه است، ابراز داشت: امیدواریم مجلس یازدهم با وضع قوانین و وظایف نظارتی خود قدمی هر چند کوچک برای تحقق فرامین رهبر معظم انقلاب در رسیدن به مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی و رونق و جهش تولید داشته باشد.

48

کد خبر 1384915

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =