۰ نفر
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۹
افزایش قیمت شن و ماسه در خراسان شمالی

ایرنا نوشت : معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: این سازمان هنوز با انجمن شن و ماسه بر سر قیمت شن و ماسه به توافق نرسیده است بنابراین افزایش قیمت این کالاها قانونی نیست و باید با قیمت قبلی عرضه ‌شود.

علی اصغر رضازاده اظهار داشت: افزایش قیمت شن و ماسه بدون هماهنگی کمیته تنظیم بازار،  غیرقانونی است.

رضازاده اظهار داشت: واحدهای شن و ماسه مدعی هستند که قیمت تمام شده تولید بالا رفته، هزینه های کارگری، لوازم یدکی ماشین آلات و لاستیک ها افزایش یافته است از این رو باید قیمت شن و ماسه هم افزایش یابد.

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی افزود: این موارد امروز در نشستی با حضور واحدهای شن و ماسه مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد با تجزیه قیمت و بررسی هزینه ها، قیمت کارشناسی شده تعیین شود.

بر اساس این گزارش،  انجمن شن و ماسه و همچنین تولید بتن آماده، به صورت خودسرانه، اقدام به افزایش بیش از ۴۰ درصدی قیمت شن و ماسه و بتن آماده کرده و قیمت هر تن شن و ماسه را از ۲۱۰ هزار ریال به حدود ۳۰۰ هزار ریال افزایش داده اند.

وی در بخش دیگر سخنان خود درباره برداشت های غیرمجاز شن  و ماسه گفت: در صورت مشاهده برداشت های غیر مجاز با متخلفان برخورد قانونی می شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی هم در باره برخورد با برداشت غیرمجاز شن و ماسه در استان گفت: در سال گذشته، پنج فقره پرونده برداشت شن و ماسه غیرمجاز  در شهرستان بجنورد شناسائی شد که با ابلاغ اخطاریه و اخذ دستور قضایی عملیات برداشت متوقف شد.

سیدعقیل مرتضوی اظهار داشت:  هماهنگی تنگاتنگ بین این شرکت با سازمان صنعت، معدن و تجارت و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری،  می تواند در کاهش تخلفات این حوزه کمک کند.

وی افزود: همچنین حمایت مراجع قضایی،  در زمان شناسائی تخلف و صدور رای وجرایم سنگین برای اعاده به وضع سابق،  از راهکارهای مقابله با این موضوع است.  

حدود ۵۰ واحد شن و ماسه و بتن آماده در خراسان شمالی فعال است.

میزان ذخیره قطعی معادن خراسان شمالی یک میلیارد و ۵۸ میلیون تن و میزان ذخیره استخراج اسمی معادن ۱۱ میلیون و ۵۰۰هزار تن است.

سالانه پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تن ماده معدنی از معادن خراسان شمالی استخراج می شود. میزان سرمایه گذاری توسط معدنکاران استان هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال است.  

در کشور ۶۸ ماده معدنی وجود دارد که خراسان شمالی ۲۸ نوع آن را دارد.

46

کد خبر 1384950

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =