مدیرعامل پیکان: پرسپولیس درست می‌گوید، باید به عنوان تیم قهرمان معرفی شود

مدیرعامل باشگاه پیکان گفت: واقعیت این است که 10 امتیار اختلاف، امتیاز کمی نیست بنابراین این حرف پرسپولیسی‌ها مبنی بر اینکه در صورت لغو لیگ باید آن‌ها قهرمان لیگ شوند منطقی است.

به گزارش فارس، حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل باشگاه پیکان تهران در گفت‌وگو با برنامه تلویزیونی "ورزش تعطیل نیست" شبکه ورزش درباره تصمیم درست برای وضعیت لیگ برتر گفت: فلسفه وجودی ورزش و همچنین فوتبال برای ایجاد نشاط و تأمین سلامتی ورزشکاران و جامعه است. فوتبال بدون تماشاگر قطعاً معنای خودش را از دست می‌دهد.

وی افزود: بالأخره یک مهمان شوم ناخوانده‌ای به نام کرونا گریبان تمام جوامع جهانی را گرفته است و طبیعتاً این موضوع در بخش ورزش هم باید مدیریت شود. مسئولین نقطه نظرات باشگاه‌ها و کارشناسان را گرفته‌اند ولی آنچه که مهم است در وهله اول سلامتی بازیکنان فوتبال است. الآن سوای خطر کرونا یک خطر دیگری هم بازیکنان را تهدید می‌کند که آن دور شدن از آمادگی جسمانی است. لذا بایستی شرایط به شکل خوبی مدیریت شود و اگر قرار شد لیگ ادامه پیدا کند یک فرصتی به باشگاه‌ها بدهند که تیم‌ها و کادر فنی بتوانند بازیکنان را به آن سطح مورد قبول آمادگی جسمانی برسانند تا میزان آسیب‌ها کاهش پیدا کند.

مدیرعامل باشگاه پیکان اضافه کرد: بحث دیگری هم که وجود دارد این است که لیگ در همین جا قطع شود. اگر قرار باشد این تصمیم گرفته شود باید به صورتی باشد که همه باشگاه‌ها، چه تیم‌های صدر جدول و چه تیم‌های قعر جدول، ضرر نبینند. لذا پیشنهاد شد که لیگ را تا همین جا قطع کنند و تیم‌های اول تا چهارم را اعلام کنند و برای لیگ بعدی دو تیم را از لیگ یک اضافه کنند تا لیگ با 18 تیم برگزار شود و فصل بعد مجدد چهار تیم سقوط کنند.

گرشاسبی اظهار داشت: یکی دیگر از پیشنهادات این بود که لیگ جدید با همین جدول امتیازی ادامه پیدا کند. به نظرم آن عزیزانی که در رأس هستند، اول از همه باید دیدشان تأمین سلامت فوتبالیست‌ها و مربیان باشد. ستاد ملی مبارزه با کرونا هر تصمیمی بگیرد باشگاه‌ها تکمین می‌کنند.

او در پاسخ به سوال که آیا اگر پرونده لیگ همین جا بسته شود و تیم شما یکی از تیم‌های سقوط کننده باشد می‌پذیرید، توضیح داد: این تصمیم قطعاً حرفه‌ای نیست و نمی‌تواند منطقی باشد. خدا را شاهد می‌گیرم که اصلاً در ذهنم نیست که چه اتفاقی برای تیم ما خواهد افتاد.

مدیرعامل باشگاه پیکان با اشاره به اینکه اگر مسابقات ادامه پیدا کند استرس کرونا همراه مربیان و فوتبالیست‌ها و خانواده آن‌ها خواهد ماند، گفت: سیستم بدنی یک ورزشکار در میدان مسابقه، هماهنگی اعصاب و عضله است. وقتی از نظر فکری دلهره و نگرانی داشته باشد، قطعاً هماهنگی سیستم بهم می‌خورد و فرمانی که باید از مغز صادر شود با تأخیر می‌رسد و میزان آسیب‌پذیری بالا می‌رود. لذا باید یک تصمیم منطقی و علمی گرفته شود تا میزان آسیب‌پذیری کاهش پیدا کند.

وی ضمن تأکید بر نکته که آن‌ها بر هر تصمیم منطقی که مسئولین بگیرند تمکین خواهند کرد، اظهار داشت: اما اینکه بگویند همین تیم‌ها و با همین امتیازها سقوط کنند قطعاً منطقی نخواهد بود، چرا که تیم‌ها در جدول نزدیک به هم هستند.

گرشاسبی درباره طرحی که برای لیگ بد پیشنهاد داد، توضیح داد: من فکر می‌کنم این طرح عادلانه‌تر است و اگر دو تیم به لیگ بعدی اضافه شوند آسیب زیادی به لیگ وارد نمی‌شود. از طرفی چون همه تیم‌ها از اول فصل آگاه هستند که در پایان لیگ چهار تیم سقوط می‌کنند، بنابراین تمام تلاش خودشان را می‌کنند و هیچ اعتراضی به وجود نمی‌آید.

مدیرعامل پیکان در پایان نظرش در مورد قهرمان اعلام کردن پرسپولیس را این‌گونه مطرح کرد: واقعیت این است که 10 امتیار اختلاف، امتیاز کمی نیست و سخت است که تیم‌های تعقیب‌کننده بگویند ما به راحتی پرسپولیس را پشت سر می‌گذاریم. لذا این حرف پرسپولیسی‌ها مبنی بر اینکه در صورت لغو لیگ باید آن‌ها قهرمان لیگ شوند منطقی است.

43 43

کد خبر 1385011

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =