جلالی: هیچوقت نگفتم قلعه‌نویی از ونگر بهتر است

ورزش سه نوشت: مجید جلالی در یکی از مصاحبه هایش درباره تاثیر شرایط محیطی در میزان موفقیت مربیان مثالی زد که خیلی در فضای مجازی مورد توجه قرار گرفت.

مجید جلالی در مصاحبه ای برای توضیح نقش و تاثیر شرایط محیطی در موفقیت مربیان گفت:" با اعتقاد کامل می گویم که قلعه نویی از مورینیو بهتر است. علی دایی از دشان بهتر است و فقط فرقش در محیط است. این مربیان را محکوم نکنید. یک نفر در نازی آباد و با فرهنگ آنجا بزرگ شده و دیگری در بارسلون کنار بابی رابسون رشد کرده است. من و امثال من را محکوم نکنید. "

و این حرف هاو ویدئوی جلالی دستمایه انتقادهایی نیز قرار گرفت. سرمربی گل گهر شب گذشته در لایو اینستاگرامی در این رابطه گفت:" هنوز روی آن رفم هستم. من آن جمله را گفتم و مسایل دیگری را هم مطرح کردند اما توضیحات را برداشتند و فقط به آن یک تکه پرداختند."

او اضافه کرد:" من هیچوقت نگفتم قلعه نویی از ونگر بهتر است. در دنیای مربیان برخی مربی ها تکنسین پیروزی هستند. بازیکن خوب می گیرند، به خوبی مدیریت می کنند، کوچینگ قوی کنار زمین دارند و از مهره ها خوب بازی می گیرند. اگر این تقسیم بندی را بپذیریم امیرقلعه نویی بهترین در این سبک در فوتبال ایران است." او ادامه داد:" وقتی قلعه نویی و مورینیو در یک سبک هستند و آن ها را با هم مقایسه می کنم پیش خودم می گویم اگر قله نویی در فوتبال پرتغال رشد می کرد ، بعد در بارسلونا کنار بابی رابسون بود چرا نمی توانست بهتر از مورینیو باشد؟ قطعا می توانست."

جلالی همچنین گفت:" بیست سال بر سر ما کوبیدند که مربیان داخلی چیزی بلد نیستند. من می گویم اگر ما چیزی بلد نیستیم هم تقصیرخودمان نیست ، محیط تعیین می کند که چگونه باشیم. من می گویم محکوم کردم مربیان ایرانی محکوم کردن محیطی است که در آن زندگی می کنیم.باز هم قلعه نویی اگر در آن محیط بود مربی بهتری می شد."

او در توضیح سبک های مختلف کاری مربیان گفت:" بعضی مربیان دیگر هم ممکن است بازیکن بگیرند ما با آن بازیکنان سبک می سازند؛مثل آرسن ونگر، رینوس میشل ، تراپاتونی و گواردیولا. یکسری مربیان دوست دارند با بازیکنان جوان کار کنند. سبک های کاری مختلفی در دنیای مربیگری وجود دارد."

256 43

کد خبر 1385356

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =