۰ نفر
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶
افزایش نامحسوس قیمت نفت در بازارهای جهانی

تسنیم به نقل از رویترز نوشت: پس از آنکه ذخایر نفت آمریکا کمتر از حد انتظار رشد داشت قیمت نفت روز پنجشنبه شاهد افزایش بود، اما ناظران بازار پیش بینی می کنند که تداوم مازاد عرضه در بازار و پایین بودن تقاضا به دلیل ادامه بحران کرونا مانع از رشد بیشتر قیمت نفت شود.

قیمت هر بشکه نفت برنت پس از کاهش ۴ درصدی در روز چهارشنبه، امروز با ۱۲ سنت معادل ۰.۴ درصد رشد به ۲۹ دلار و ۸۴ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم پس از افت بیش از ۲ درصدی در جلسه قبل، امروز با ۱۹ سنت معادل ۰.۸ درصد رشد به ۲۴ دلار و ۱۸ سنت رسید.

موسسه کپیتال اکونومیکس در یادداشتی نوشت: «جدیدترین گزارش در مورد میزان ذخایر نفت خام آمریکا نشان می دهد که پس از چند هفته فاجعه بار، فشار بر روی بازار نفت آمریکا در حال کم شدن است... با این وجود، ما احتمال بروز تلاطم مجدد در هفته های آتی را رد نمی کنیم.»

در حالی که همزمان با آغاز کاهش محدودیت های اجتماعی در برخی از کشورهای جهان قیمت نفت از اواخر ماه آوریل تاکنون رشد قابل توجه داشته، اما همچنان مقادیر قابل توجهی از نفت تولیدی در حال ذخیره شدن است و هنوز شکاف عمیقی بین عرضه و تقاضا دیده می شود.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا دیروز اعلام کرد، میزان ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته برای پانزدهمین هفته متوالی رشد داشت و افزایش ۴.۶ میلیون بشکه ای را تجربه کرد.

این رقم کمتر از رشد مورد انتظار تحلیلگران شرکت کننده در نظرسنجی رویترز بود که پیش بینی رشد ۷.۸ میلیون بشکه ای را داشتند اما در عین حال یک بار دیگر میزان نفت بدون استفاده ذخیره شده را پررنگ ساخت.

در همین حال، عراق دومین تولیدکننده بزرگ نفت اوپک هنوز به مشتریان خود در مورد محدود کردن صادرات نفتش اطلاع رسانی نکرده و این نشان می دهد که این کشور به طور کامل از مفاد توافق کاهش تولید اوپک پلاس پیروی نمی کند.

۲۲۳۲۳۱
کد خبر 1385484

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =