۰ نفر
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵
موضع‌گیری بایدن نسبت به الحاق کرانه باختری

ایسنا نوشت: نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا اعلام کرد که در صورت پیروزی در این رقابت‌ها تلاش خواهد کرد تا دفتر نمایندگی سازمان آزادی‌بخش فلسطین در واشنگتن را بازگشایی کند.

به گزارش پایگاه تحلیلی - خبری المانیتور، جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در بیانیه‌ای بر ضرورت اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی به منظور بازداشتن این رژیم از اقدامات یکجانبه‌ای که راه حل تشکیل دو کشور را به نابودی خواهد کشاند، تاکید کرد.

وی خاطرنشان کرد که تحقق صلح بین طرفین فلسطینی و اسرائیلی باید اولویت آمریکا در ازسرگیری گفت‌وگوها با فلسطینیان باشد و رژیم صهیونیستی را هم تحت فشار قرار دهد تا دست به اقداماتی یکجانبه نزند که به راه حل تشکیل دو کشور ضربه زده و آن را به نابودی بکشاند.

بایدن بار دیگر متعهد شد که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، کنسولگری کشورش در قدس شرقی را بازگشایی کرده و برای بازگشایی دفتر نمایندگی سازمان آزادی‌بخش فلسطین در واشنگتن و ازسرگیری کمک‌های اقتصادی و امنیتی به طرف فلسطینی تلاش کند.

نامزد دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت، کشورش بر اسرائیل برای منع الحاق منطقه اغوار، بحرالمیت و شهرک‌های کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی و به خطر انداختن راه حل دو کشوری فشار وارد خواهد کرد.

310311

کد خبر 1385590

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =