‍ تسهیلات پرداختی اشتغال باید در سامانه بهین یاب ثبت شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: تسهیلات پرداختی اشتغال روستایی و عشایری و تبصره ۱۸ در سال ۹۸، باید توسط بانک‌ها در سامانه بهین‌یاب ثبت شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی استانداری، الله‌کرم نصیری ۲۰ اردیبهشت‌ماه در جلسه بررسی تسهیلات تولید و اشتغالزایی با اشاره به جلسه اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به صورت ویدئو کنفرانس در چند روز اخیر، اظهار کرد: در این جلسه گزارشی از روند وضعیت جذب تسهیلات روستایی و عشایری و تبصره ۱۸ ارائه شد که رضایت‌بخش نبود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: طبق بررسی‌های صورت گرفته تسهیلات پرداخت شده توسط بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی در سامانه بهین‌یاب ثبت نشده است و اختلاف آماری به همین علت است، بنابراین علت کندی کار در جذب تسهیلات و عدم ثبت در این سامانه باید به سرعت مورد بررسی قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: نیاز است کارگروهی برای بررسی این ناهماهنگی میان دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها تشکیل شود و کارشناس مربوطه به بانک‌ها مراجعه و روند ثبت تسهیلات پرداخت شده را تا یک هفته آینده بررسی کند.

نصیری با بیان اینکه طبق آمارهای ثبت شده کمتر از ۸ درصد از ۱۵۶ فقره طرح‌های مصوب در ستاد تسهیل توسط بانک‌ها پرداخت شده است، عنوان کرد: علت عدم پرداخت یا ثبت در سامانه توسط بانک‌های عامل باید بررسی و انجام شود.

48

کد خبر 1386295

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =