۰ نفر
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۱
بند عجیب جدایی گلر ملی‌پوش از سپاهان

خبرورزشی نوشت: گلر سپاهان که پیشنهادات خارجی خوبی دارد با پرداخت مبلغ پایینی می‌تواند از این تیم جدا شود.

در شرایطی که هنوز تکلیف ادامه رقابت‌های لیگ برتر مشخص نشده، گمانه‌زنی‌ها و رایزنی‌ها برای فصل نقل و انتقالات باشگاه‌ها و جابجایی بازیکنان شروع شده و در این میان صحبت‌های جدی جدایی چند ستاره کلیدی تیم‌های لیگ برتری هم مطرح است.

پیام نیازمند، گلر ملی‌پوش سپاهان و رکورددار کلین شیت تاریخ لیگ برتر که به عقیده خیلی از کارشناسان، بهترین بازیکن این تیم در لیگ نوزدهم تا اینجای کار بوده است چندی پیش از پیشنهاد خارجی و بند جدایی در قراردادش خبر داد و اعلام کرد که احتمال لژیونر شدنش در پنجره تابستانی زیاد است.

نیازمند ۳ پیشنهاد خارجی دارد که جدی‌ترین آن از لیگ پرتغال است و در این مورد رد پای روی تاوارس، مربی گلرهای پرتغالی سپاهان هم دیده می‌شود که خود او هم صحبت از انتقال این بازیکن به لیگ پرتغال را مطرح کرده بود. مورد عجیب اما بند جدایی نیازمند در قراردادش با سپاهان است که به مبلغی به مراتب پایین‌تر از ارزش او تعیین شده و باعث می‌شود سپاهان در از دست دادن او زیان سنگینی متحمل شود.

این بند در قراردادی که ابتدای فصل نیازمند با سپاهان برای تمدید امضا کرد گنجانده شده و در آن آمده وی می‌تواند با پرداخت تنها ۲۰۰ هزار دلار به پیشنهادات خارجی‌اش جواب مثبت داده و از سپاهان جدا شود.

این در حالیست که نیازمند تا قبل از تعطیلات لیگ برتر در سایت معتبر تنسفر مارکت ۹۰۰ هزار یورو قیمت‌گذاری شده بود و در حال حاضر هم که قیمت بازیکنان به دلیل تعطیلی مسابقات با افت روبرو شده قیمت ۷۲۵ هزار یورو (حدود ۸۰۰ هزار دلار) برایش تعیین شده است و این یعنی اگر نیازمند با باشگاه پرتغالی به توافق برسد، با یک چهارم قیمت حدودی ارزشش از جمع طلایی‌پوشان جدا خواهد شد.

اینکه نیازمند به دلیل عملکرد خیلی خوب و همچنین شرایط سنی مناسبش پیشنهاد خارجی داشته باشد طبیعی است و لژیونر شدن او در این دوران هم کاملاً قابل پیش بینی بود ولی در شرایطی که سپاهان در پرورش و معرفی این بازیکن نقش بسزایی داشته، می‌توانست درآمد قابل توجهی از فروش او بدست بیاورد و مشکلات مالی خود را برطرف کند با چنین بند عجیبی در قراردادش به قیمتی به مراتب پایین‌تر از ارزش این بازیکن او را از دست خواهد داد.

برای مثال اگر بند ۵۰۰ هزار دلاری هم در قرارداد این بازیکن درج شده بود که بازهم مبلغ خوبی برای او بود و مشتریان خوبی برایش پیدا می‌شد مبلغی بالای ۷,۵ میلیارد تومان از این طریق به سپاهان می‌رسید در حالیکه با قرارداد کنونی فقط ۳ میلیارد نصیب باشگاه خواهد شد.

256 43

کد خبر 1386328

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =