برگزاری فستیوال آنلاین کمانچه در روزهای کرونایی

نوازندگان سازهای هم‌خانواده کمانچه از کشورهای مختلف جهان، بر آن شده‌اند برای بازسازی امید و شوق زیستن و همچنین تقویت روحیه صبوری خانواده‌ها در دوران قرنطینه، فستیوال موسیقی آنلاین را برگزار کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هیات داوران فستیوال آنلاین کمانچه (Aler Kamancha) متشکل از علی‌اکبر شکارچی، اردشیر کامکار، عارف اسدالله‌اف، ارسلان حضرتی، گوکتوغ چلیک، حسام اینانلو، حسین یالچین، امامیار حسن‌اف، محسن قربانی، اوزان بیرجان، اوزگور چلیک، سـامر حـبـیـبی و اوغور اونور در آستانه برگزاری این رویداد بیانیه‌ای را منتشر کرد.

در بیانیه هیات برگزاری این رویداد آماده است:

«موسیقی تنها راه فرار است، بی آنکه خانه را ترک کنی

موسیقیدانان و نوازندگان سازهای هم‌خانواده کمانچه در سراسر جهان؛

در شرایط کنونی که اپیدمی بیماری کُرونا، سلامت و امنیت زیستن را به خطر انداخته و جان بسیاری از مردم جهان را در ناباوری گرفته است؛ و در شرایطی که اقتصاد جهانی به شدت دچار بحران و دگرگونی گردیده و بسیاری از توده‌های مردم با تحمل زیان مالی فراوان حتی در تهیه مواد غذایی برای خانوادۀ خود ناتوان مانده‌اند و همچنین در شرایطی که کار و زندگی جمعی در وضعیت تنهایی، به شکل قرنطینه انجام می‌شود! انسانِ دارای احساس و عاطفه، و انسانِ دارای روحیۀ جمعی، در انزوا به شدت آسیب دیده و دچار بحران‌های روحی و روانی گوناگونی گردیده است.

با تلاش و دعوت فستیوال آنلاین کمانچه ما موسیقیدانان و نوازندگان سازهای هم‌خانواده کمانچه از کشورهای مختلف جهان بر آن شده‌ایم، برای بازسازی امید و شوق زیستن و همچنین تقویت روحیه مقاومت و صبوری خانواده‌ها و نوازندگان سازهای هم‌خانواده کمانچه جهان، فستیوال موسیقی آنلاین برگزار نماییم.

ارتعاشات مهر و شفقت، همدلی و همدردی و موسیقی آمیخته با شور و شوق، شرایط و انرژی امنی خواهد بود تا مردم، این دورانِ تلخ‌تر از زهر را بهتر پشت سر بگذرانند.

همبستگی جهانی همۀ ملل با هر تفکر، نژاد و مذهب در تمام عرصه‌ها یک ضرورت تاریخی گردیده است. هیچ گاه تا بدین اندازه نیاز به: مهر و دوستی، همدلی و همیاری بین توده‌های مردم، خود را بدین صورت عیان نکرده است. بی شک، برگزاری این فستیوال هم، برآمده از چنین نیاز اجتماعی است. بیاییم مصمم باشیم مانند بهارِ طبیعت که زمستانِ سیاه و سفید را پشت سر گذاشته، مثل گل‌هایی که از دل سنگ بر آمده‌اند، پُر امید و پُر شوق به زندگی ادامه دهیم.

با بسیج عمومی که در جهان صورت گرفته و پیشرفت شگفت‌انگیزی که علم پزشکی و میکروب‌شناسی نموده، دیر یا زود درمان قطعی این بیماری هم کشف خواهد شد.

ما هیات داوران ضمن ابراز تأسف و همدردی با کلیۀ کسانی که عزیزان خود را از دست داده‌اند؛ همچنین ضمن ابراز خرسندی خود از برپائی فستیوال بین‌المللی موسیقی آنلاین، از کلیۀ کسانی که در برپایی این حرکت جمعی نقش داشته اند، بسیار سپاسگزاری می‌نماییم.

ما هیات داوران کلیه زحمات دوست و هم پیشه عزیزمان: استاد ارسلان حضرتی را صمیمانه ارج می‌نهیم. هیچ پاداشی را برای این استاد گرانقدر برتر از آن نمی‌دانیم که همۀ کمانچه‌نوازان در سراسر جهان با هر توانائی که دارند، با شور و شوق به این فستیوال با شکوه بپیوندند.

بی‌تردید، حضور پرشور شما در این فستیوال آنلاین، یکی از پُرخاطره‌ترین رویدادهای زندگی‌تان و یکی از اتفاقات افتخار آفرین و فعالیت هنری و کمانچه‌نوازی‌تان خواهد بود. سازتان کوک، دل‌تان کوک و اندیشه‌تان کوک باد.»

۵۷۲۴۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1386357

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =