مدارسی که خیرین می‌سازند تنها بخشی از کمبود فضای آموزشی شهرستان‌های کم‌برخوردار را برطرف می‌کند

مدیرکل نوسازی مدارس کرمان گفت: با ساخت واحدهای آموزشی خیرساز گوشه‌ای از کمبود فضای آموزشی شهرستان‌های کم برخوردار شرق کرمان مرتفع می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از کرمان ، صبح امروز و در سفر یک روزه سیدمحمد واعظی‌نژاد مدیرکل نوسازی مدارس استان و احمد اسکندری‌نسب مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان به شرق استان کلنگ احداث چهار مدرسه خیرساز در شهرستان‌های شرقی استان کرمان به زمین خورد.

در این مراسم حجت‌الاسلام رنجبر امام ‌جمعه شهرستان ریگان، باقری فرماندار ریگان، علیزاده رئیس آموزش و پرورش ریگان و محمدی‌مفرد مدیر سرپرستی امور شعب بانک ‌کشاورزی استان نیز حضور داشتند.

سیدمحمد واعظی‌نژاد مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در این آیین با بیان اینکه یک باب دبیرستان ۱۲ کلاسه با زیر بنای آموزشی هزار و ۳۲۵ متر مربع با مشارکت بانک کشاورزی در مرکز شهرستان ریگان ساخته می‌شود اظهار داشت: با ساخت این واحد آموزشی گوشه‌ای از کمبود فضای آموزشی شهرستان کم‌برخوردار ریگان مرتفع می‌شود.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با عنوان اینکه این پروژه  با اعتباری بالغ بر ۵۵ میلیارد ریال ساخته می‌شود افزود: ۱۸میلیارد ریال از این میزان را بانک کشاورزی مشارکت می‌کند.

احمد اسکندری‌نسب مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان نیز در آیین آغاز عملیات اجرایی واحد آموزشی ۱۲ کلاسه ریگان با تقدیر از حمایت بانک کشاورزی احداث مدرسه در مناطق محروم استان کرمان اظهار داشت: بانک کشاورزی طی چند سال اخیر همکاری خوب و موثری در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی در مناطق محروم و مهیا کردن زمینه تحصیل برای دانش‌آموزان این مناطق با آموزش و پرورش داشته است.

واعظی‌نژاد مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در آیین کلنگ‌زنی ساخت مدرسه ۴ کلاسه روستای عباس‌آباد رود شور شهرستان ریگان با بیان اینکه این مدرسه با مشارکت موسسه خیریه مهرگیتی ساخته می‌شود گفت: این پروژه مدرسه‌سازی مشارکتی با ۴ کلاس درس و با زیر بنای آموزشی ۲۴۰ متر مربع با اعتبار بالغ بر ۱۵میلیارد ریال ساخته می‌شود که مبلغ ۴ میلیارد ریال آن توسط موسسه خیریه مهر گیتی پرداخت می‌شود.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با اشاره به اینکه سهم خیرین در ساخت و ساز مدارس افزایش یافته افزود: موسسه خیریه مهر گیتی در سراسر استان و به ویژه در مناطق کم‌برخودار در ساخت ۲۰ مدرسه مشارکت دارد.

 کلنگ‌زنی مدرسه ۶ کلاسه روستای حیدرآباد شهرستان ریگان با زیر بنای آموزشی ۵۰۰ مترمربع و با اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال نیز به زمین زده شده.

لازم به ذکر است این مدرسه از محل اعتبارات دولتی تخریب و بازسازی ساخته شده و ۲۴۰ دانش‌آموز روستایی می‌توانند در این‌ مدرسه تحصیل کنند.

در ادامه این سفر یک روزه به شرق استان کرمان عملیات آغاز احداث مدرسه ۴ کلاسه در روستای چهل تخم نرماشیر آغاز شد. این مدرسه با مشارکت خانواده خسروشاهی با زیر بنای آموزشی ۲۴۰متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۱۵میلیارد ریال ساخته می‌شود که مبلغ ۴ میلیارد ریال آن  توسط خیر پرداخت می‌شود.

لازم به ذکر است کلنگ‌زنی مدرسه ۴ کلاسه روستای عنایت‌آباد شهرستان نرماشیر از دیگر برنامه‌های این سفر بود. این مدرسه با مشارکت علی یوسف‌نژاد در ۲۴۰ متر مربع زیر بنای آموزشی و ۱۵ میلیارد ریال اعتبار ساخت ساخته می‌شود، که ۷ میلیارد ریال سهم خیر در این پروژه است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در سفر یک روزه به شرق استان از پروژه‌های در حال ساخت استخر ریگان، مدرسه ۶ کلاسه شهید مونسی گنبکی، هنرستان ۱۳ کلاسه روداب شرقی و مدرسه ۶ کلاسه عصمتیه نظام شهر نیز بازدید کرد.

48

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1386752

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =